Przemyśl - nasze miasto całą dobę

15 maja 2021 r. NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU

data dodania: 2021-05-13
aktualizacja: 2021-05-13 18:49:04
15 maja 2021 r. godz. 10.00-20.00 – NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”
Zamek Kazimierzowski
Bilety w symbolicznej cenie 1 zł tylko w tym dniu
„Noc Muzeów” to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Tej nocy specjalnie dla coraz większej liczby odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje. Jednak w związku z pandemią COVID-19, w tym roku możliwe jest tylko indywidualne zwiedzanie i to wyłącznie z zachowaniem odpowiednich zaleceń sanitarnych.


Zamek Kazimierzowski to jeden z najcenniejszych zabytków i jednocześnie charakterystyczny element pejzażu naszego miasta. Od zawsze „kusi” turystów swoim urokiem. Poza walorami historycznymi, „eksponowana” jest tutaj również kulturą. Dzięki swojemu gospodarzowi, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, bije tu „kulturalne serce miasta”. 

Pandemia uniemożliwia prezentację imprez scenicznych, jednak dla zwiedzających udostępnione są wystawy prac plastycznych w zamkowych galeriach. Wszyscy, którzy odwiedzą Zamek, będą mieli okazję obejrzeć wystawę„Dialog”. Są to prace wykładowców i studentów Projektowania Graficznego i Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wystawa eksponowana jest w dwóch galeriach „Zamek” i „Baszta”. Na zwiedzających czekają również wystawy stałe: Kazimierz Wielki Wczoraj i Dziś, Lapidarium, Kazimierz w Historii i Tradycji, 150 lat Towarzystwa Dramatycznego im. A. Fredry „Fredreum”, Dorobek sceniczny Kazimierza Opalińskiego – najwybitniejszego aktora „Fredreum”, Widoki przemyskie z lat 50 XX wieku, „Fredreum” w karykaturze. 

Serdecznie wszystkich zapraszamy.