Przemyśl - nasze miasto całą dobę

2 października 2009 r. - wystawa Małgorzaty Pięty

data dodania: 2009-10-08
aktualizacja: 2009-10-08 14:37:36
W piątkowy wieczór 2 października w zamkowej Galerii Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbyło się otwarcie wystawy obrazów i biżuterii Małgorzaty Pięty. Była to już druga wystawa przemyślanki w tym miejscu.

Bardzo ciekawe prace podczas wernisażu oglądała chyba rekordowa liczba miłośników sztuki. Otwarcia oraz prezentacji bohaterki wieczoru dokonała Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska, a o samych pracach opowiadała ich autorka: "…moim narzędziem w pracy malarskiej najczęściej są szpachelki – pędzle rzadziej. Dzięki nim z rozmachem posługuję się kolorami, dzięki nim powstają impasty, które lubię. Filc to od roku dla mnie coś nowego, materiał ciekawy, plastyczny, z łatwością poddający się mojej wyobraźni, która przeważnie kieruje się ku kwiatom i przyrodzie. Uważam, ze filc jest bardzo dekoracyjny, ma w sobie wiele finezji i jestem przekonana, że osoba o romantycznym usposobieniu polubi filcowe wyroby. Natomiast pastele to lekkość i delikatność czyli technika, która jest przeciwieństwem olejnych impastów. W tych obrazach jest zupełnie inny nastrój i kolor i klimat..." Po słownym wstępie i poczęstunku przy świetnie zaaranżowanym stole gościnnym długo jeszcze trwały rozmowy o sztuce.         

Małgorzata Pięta jest absolwentką Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Uczennica prof. Wiktora Śliwińskiego. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w latach 1986 – 1991. Dyplom w pracowni malarstwa. Studia podyplomowe pedagogika lecznicza w Rzeszowie 2008 r. Uczy w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz w studium reklamy dla osób niepełnosprawnych w Przemyślu.