Przemyśl - nasze miasto całą dobę

26 lutego 2021 r. - II Zamkowa Noc Bluesowa

data dodania: 2021-03-05
aktualizacja: 2021-03-05 08:59:40
26 lutego 2021 r. – II Zamkowa Noc Bluesowa – 5-lecie zespołu SIMPLE MUSIC TEAM oraz niezwykli goście

Przemyska grupa SIMPLE MUSIC TEAM od początku swojego istnienia zdobyła uznanie nie tylko miejscowych miłośników bluesa. Zagrali już kilkadziesiąt świetnie przyjętych koncertów. Ukoronowaniem dotychczasowej działalności zespołu jest płyta „Nasz prywatny blues”. Autorami muzyki i tekstów są członkowie zespołu oraz Bożena Dzwonek i Jan Miszczak. Na początku 2019 roku chluba naszego miasta zdobyła nagrodę publiczności w jubileuszowej 10. edycji radiowego plebiscytu „Werbel” Polskiego Radia Rzeszów. Zespół tworzą: Aneta Walus, Edward Kuczera, Ireneusz Rybienik, Janusz Rajtmajer ,Tomasz Sum, Stanisław Kłos, Stanisław Sitarz ,Wacław Prosiecki.

Organizatorem II Zamkowej Nocy Bluesowej było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, natomiast gospodarzem koncertu, który na długo zapadnie w pamięci wszystkim przybyłym był – obchodzący 5-lecie swojego istnienia – zespół SIMPLE MUSIC TEAM. Aby zapewnić odpowiednią oprawę jubileuszowi, ojciecduchowy tego wydarzenia Wacław Prosiecki, wykorzystał swoje rozległe przyjacielskie kontakty i zaprosił do wzięcia udziału w tym wydarzeniu znakomitych, uznanych nie tylko w Polsce muzyków. Zaproszenie przyjęli i udział w koncercie wzięli: Marek Stryszowski, Marek Raduli, Ryszard Krawczuk, Piotr Kosieradzki, Sebastian Bernatowicz, Tomasz Kudyk, Paweł Ostafil, Zenon Kulik, Wiesław Fac, Marek Janiszewski, Marek Rajtmajer, Robert Podwyszyński.

Piątkowe, znakomite muzyczne wydarzenie, jak przystało na czas pandemii, odbyło się z zachowaniem odpowiednich zaleceń sanitarnych i z wykorzystaniem 50 proc. dostępnych miejsc na widowni. Jednak nie znaczy to wcale, że koncert w jakimś, choćby najmniejszym stopniu z tego powodu „ucierpiał”. Wręcz przeciwnie, było wybornie, energetycznie, jubileuszowo. Żałować mogą wszyscy ci, dla których zabrakło biletów lub nie mogli przyjść. Mamy jednak dla nich dobrą wiadomość. W najbliższym czasie na kanale YouTube PCKiN ZAMEK ukaże się filmowy zapis tego koncertu.

Takie wydarzenie nie mogło się obejść oczywiście bez „oficjalnych elementów”. W imieniu włodarza naszego miasta Prezydenta Wojciecha Bakuna, który niestety nie mógł być obecny, pamiątkowy grawerton wręczył zespołowi Kierownik Biura Prezydenta Maciej Wolański. Za pomoc w organizacji koncertu, bukiet kwiatów od zespołu otrzymała Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska.

Na zakończenie muzycznej, bluesowej nocy, na scenę „wjechał” ufundowany przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK słodki upominek w postaci tortu z ognistą fontanną. Dla przemyskiej widowni był to sygnał do odśpiewania „Sto lat” obchodzącemu jubileusz zespołowi.

Sponsorem tego przedsięwzięcia było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Partnerami wydarzenia byli: Firma HENSFORT w Przemyślu oraz Hotel FACPOL w Przemyślu. Koncert prowadził Jaromir Barański.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński