Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Spektakl „Babski przekręt”

data dodania: 2021-06-14
aktualizacja: 2021-06-14 11:26:33
4 czerwca 2021 r. – spektakl „Babski przekręt”
Po raz kolejny w Przemyślu, na scenie Zamku Kazimierzowskiego, aktorzy polskiej sceny teatralnej i filmowej przenieśli widzów w świat dowcipnych sytuacji. 


„Babski przekręt” – bo o tym spektaklu mowa –  to świetna inscenizacja w doborowej obsadzie: Ewa Kuklińska, Agata Załęcka, Małgorzata Lewińska i Joanna Chułek. Sztukę napisaną przez Ali Kwiatkowską wyreżyserował Dariusz Taraszkiewicz. Akcja tej znakomitej komedii kryminalnej dzieje się współcześnie. Na scenie występują wyłącznie kobiety, mężczyźni pojawiają się, ale tylko na wyświetlanych filmach. Intryga zarysowuje się, gdy po czterech latach z więzienia na wolność wychodzi Monika…

Sztuka opowiada o włoskim biznesmenie chcącym odzyskać od Francuzów obraz „Mona Lisa”. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, gdzie zostanie wystawiony w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w naszym kraju, chcąc przechwycić obraz. Grupę tworzą cztery oryginalne kobiety, które powoli, acz skutecznie wywołują lawinę śmiesznych sytuacji. Dwie godziny bardzo dobrej zabawy naodpowiednim, czyli również bardzo dobrym poziomie.

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński