Przemyśl - nasze miasto całą dobę

6 marca 2021 r. - „TRE VOCI with love”

data dodania: 2021-03-09
aktualizacja: 2021-03-09 13:33:07
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zapowiadając to wydarzenie zaproponowało, aby z okazji Dnia Kobiet, razem z kwiatkiem, bliską sercu osobę obdarować także biletem na koncert trzech wybitnych tenorów. Sugestia odniosła najwyraźniej skutek, ponieważ bilety rozeszły się „na pniu”.

Nie tylko tytuł koncertu, ale także zaprezentowane podczas niego utwory były ściśle powiązane z płytą supergrupy TRE VOCI. Krążek pt. „With Love” jest podsumowaniem pięcioletniego rozwoju zespołu oraz prezentem urodzinowym, jaki zespół sprawił sobie z okazji swojego pięciolecia na estradzie. Przede wszystkim jest to jednak podziękowanie dla fanów, którzy cały czas mocno wspierają Tenorów Nowej Generacji. 

Zespół TRE VOCI tworzą tenorzy: Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Są to artyści przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Każdy z członków zespołu ma własną karierę na scenie operowej, jednak uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. Kiedy stają obok siebie, dzieje sięmagia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata. 

Tenorzy odwiedzili Zamek Kazimierzowski już po raz czwarty. Poprzednio występowali tu w 2017, 2018 (wraz z SOPRANISSIMO) i 2020 roku. Za każdym razem przyjmowani są z coraz większym uznaniem. Nie dziwi to, ponieważ wciąż na nowo odkrywają dla publiczności piękno klasycznych dzieł, nadając im współczesne brzmienie, a przeboje muzyki popularnej podają w klasycznym stylu. Dzięki wrażliwości artystów i niezwykłemu zgraniu ich głosów, evergreeny zyskują nowy blask i jakość. Występy TRE VOCI to połączenie klasy, nowoczesności i poczucia humoru. Koncert zakończył się – jak łatwo się domyślić – aplauzem zachwyconej widowni.  

Muzyczną ucztę ze specjalną dedykacją dla kobiet swoim głosem wzbogaciła jako gość specjalny, znakomita piosenkarka, wokalistka jazzowa z wykształcenia Natalia Świerczyńska-Adamczak. Artystka prywatnie jest żoną Mikołaja Adamczaka i siostrą żony WojciechaSokolnickiego. Śpiewakom towarzyszył czteroosobowy zespół muzyczny. 

Zamkowe, muzyczne wydarzenie dedykowane paniom z okazji ich święta nie mogło się rzecz jasna odbyć bez okazjonalnego anturażu i rekwizytów. Już przed wejściem na salę widowiskową, w przystrojonym w okolicznościowe dekoracje foyer, Prezydent naszego miasta Wojciech Bakun oraz jego zastępca Bogusław Świeży, wręczali wszystkim przybyłym paniom – wraz z najlepszymi życzeniami - okolicznościowe róże. To nie były jednak wszystkie upominki z okazji Dnia Kobiet. Każda pani otrzymała również aromatyczne kosmetyki do kąpieli ufundowane przez Studio Łazienki „Kolekcja”. Ta sama firma ufundowała również upominki, które artyści otrzymali na zakończenie występu. Po koncercie – który otworzyła i zakończyła Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska – w zamkowym foyer artyści podpisywali swoje płyty. 

Partnerami Przemyskiego CentrumKultury i Nauki ZAMEK w organizacji tego wydarzenia byli: Studio Łazienki „Kolekcja” w Przemyślu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu, AUTO MOTO FAN w Przemyślu.

Koncert odbył się z zachowaniem odpowiednich zaleceń sanitarnych i z wykorzystaniem 50 proc. dostępnych miejsc na widowni. 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński