Przemyśl - nasze miasto całą dobę

8. Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny

data dodania: 2018-05-23
aktualizacja: 2018-05-23 10:29:13
W dniu 3 czerwca w Przemyślu odbędzie się 8. Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło wydarzenia, to „Polska rodziną silna!”.

Główną ideą Marszu jest demonstracja w obronie prawa do życia każdego człowieka – niezależnie od tego, czy jest narodzony, czy jeszcze nie. To także publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego, na każdym etapie jego rozwoju. Marsze Życia to przede wszystkim święto rodzin. Ludzi, dla których wartością nadrzędną jest przekonanie, że rodzina jest głównym filarem, kręgosłupem moralnym oraz fundamentem kształtowania się wartości, jakimi człowiek kieruje się w swoim dorosłym życiu. Jest to okazja do publicznego zamanifestowania radości z daru życia i rodziny. Dlatego w Marszach uczestniczą nie tylko całe rodziny, ale też członkowie ruchów i stowarzyszeń, osoby publiczne i duchowni, ale także osoby starsze i samotne. – mówił na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal.

Przypominają o fundamentach, na których zbudowana jest nasza kultura i cywilizacja, przypominają o istocie małżeństwa. Są przestrzenią do budowana wspólnotyludzi wolnych pragnących żyć w zgodzie z chrześcijańskim i narodowym dziedzictwem. – dodał Robert Bal.

Program 8. Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny:
11.30 – Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala
13.00 – Przemarsz do Rynku ul. Katedralną, Fredry, Franciszkańską i Kazimierza Wielkiego
13.30 – Przemówienia okolicznościowe
14.00 – Koncert zespołu „Arka Noego” połączony z piknikiem rodzinnym.

Organizatorzy wydarzenia: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność” Oddział Przemyski, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

 

 

Źródło portalprzemyski.pl. Data 23.05.2018.