Przemyśl - nasze miasto całą dobę

„Byle nie o miłości” - A. Osieckiej

data dodania: 2017-10-23
aktualizacja: 2017-10-23 12:12:34
PCKiN ZAMEK zaprasza 28 listopada o godzinie 19.00 na niezwykły koncert zatytułowany „Byle nie o miłości”, podczas którego najpiękniejsze piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Nula Stankiewicz.

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule:
„Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej. Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona „tu” jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niezwykły klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Nulę i Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy sąciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

 

 

Źródło przemysl.pl. Data 23.10.2017.