Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Centrum Kulturalne - lipiec

data dodania: 2015-06-30
aktualizacja: 2015-06-30 19:32:41
Program imprez Centrum Kulturalnego w Przemyślu - lipiec.


5 lipca, godz. 13.00 – Stadion w Krównikach
IV Festiwal Ziemi Przemyskiej - Pokaz Dorobku Kulturalnego Gmin Powiatu Przemyskiego
IX Święto Pieroga w Gminie Przemyśl
Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Gminy Przemyśl, współorganizator: Starostwo Powiatowe w Przemyślu
Na imprezie zaprezentowany zostanie dorobek kulturalny gmin wchodzących w skład powiatu przemyskiego. Każda z nich ma przygotować program artystyczny, stoisko z jadłem regionalnym oraz stoisko z rękodziełem artystycznym. Prezentacje podlegać będą ocenie jury. W tym roku  Festiwalowi towarzyszyć będzie organizowane po raz dziewiąty Święto Pieroga w Gminie Przemyśl, w ramach którego odbędzie się konkurs lepienia pierogów na czas.


26 lipca, godz. 14.00 – Plac obok TCK w Tryńczy
„SPOTKANIA BIESIADNE" – 9. Regionalny Przegląd Piosenki  Biesiadnej i Gawędy
Organizowany wspólnie z Trynieckim Centrum Kultury w Tryńczy
W biesiadzie udział wezmąmiłośnicy wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych, a wśród nich zaprezentują się zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i kapele oraz gawędziarze z powiatów jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz zaproszone zespoły z sąsiadujących powiatów. Spotkaniom towarzyszą turnieje biesiadne, stoiska z regionalnym jadłem i rękodziełem artystycznym.
WYSTAWY

Galeria „12”, Hol, Klub Piwnice
27 czerwca-31 lipca  – Wystawa pokonkursowa VIII Karpackiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży (Polska - Rumunia - Słowacja - Ukraina - Węgry

Konkurs, który łączy młodych ludzi z Polski, Ukrainy, Wegier, Rumunii i Słowacji, organizowany jest od 2001 r.  Centrum Kulturalne w Przemyślu nawiązałow tym celu współpracę z Vihorlatskim Osvetowym Strdeiskiem w Humennem (Słowacja), Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych we Lwowie (Ukraina), Egri Kulturális ės Müvėszeti Kőzpont  w Egerze (Węgry) oraz Centrul CulturalJudetean Harghita w Miercurea-Ciuc (Rumunia). Dzięki porozumieniu z tymi ośrodkami konkurs organizowany jest co  dwa lata w innym kraju, a wystawa pokonkursowa prezentowana jest w każdym z uczestniczących w projekcie kraju, w tym roku jego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w Przemyślu.


Galeria Stara Kręgielnia
26 czerwca do 10 września  - Wystawa ikon IV Międzynarodowego Pleneru Ikonopisów na Wołyniu.
Plener trwał od 14 do 25 lipca 2014 r. we wsi Zamłynie przy samej granicy z Polską, na południe od przejścia granicznego Dorohusk–Jagodzin. Brało w nim udział 30 twórców z Ukrainy, Polski i Włoch. U podstaw projektu leży potrzeba polsko-ukraińskiej wymiany idei i doświadczeń w przestrzeni wspólnych warsztatów tworzenia sztuki sakralnej i ikonopisu oraz zapoznanie się z religijnym kontekstem bizantyjskiej sztuki sakralnej, a także z kulturowym przenikaniem się wpływów Wschodu i Zachodu.