Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Centrum Kulturalne - listopad

data dodania: 2015-10-31
aktualizacja: 2015-10-31 20:19:59
Kalendarz listopadowych imprez Centrum Kulturalnego w Przemyślu.


4 listopada, godz. 17:00  –  Galeria „12” i Klub „Piwnice”
Wernisaż wystawy pt. "Prezentacje artystyczne” Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu i Birczy, Domu Pomocy Społecznej-Lipowica i Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu

Gościnnie wystąpi kwartet gitarowy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Prace ponad 20 osób będzie można oglądać w Galerii "12" i Holu CK do 19 listopada.
Wstęp wolny


6 listopada, godz. 17:00 ¬ –   Klub „Piwnice” CK
Artystyczne Debiuty Młodych
Marcin Fiń z Przemyśla – wernisaż wystawy fotografii
Wstęp wolny


18 listopada, godz. 09:00 – sala widowiskowa i Klub „Piwnice” CK
Podkarpacki Konkurs LITERATURA I DZIECI  p.h.„Podróże małe i duże”–  eliminacje rejonowe
Wstęp wolny


21 listopada – sala widowiskowa i Klub „Piwnice” CK
18. Ogólnopolski Turniej Satyry im. Ignacego Krasickiego
„O ZŁOTĄ SZPILĘ”
godz. 10:00 – prezentacje konkursowe
godz.17:00 - finał

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: recytatorskiego, piosenki satyrycznej,  plastycznego i literackiego.
Wstęp wolny21 listopada, godz. 16.00  - sala widowiskowa
Koncert Wiedeński. Największe przeboje Johanna Straussa. Najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu polskich solistów operowych.

W wykonaniu  artystów: Katarzyny Staroń - sopran, Jędrzeja Tomczyka - tenor, Andrzeja Tulik - skrzypce, Klaudyny Wąsiewicz - fortepian usłyszymy najpiękniejsze  arie i duety ze znanych oper i operetek.Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Wiedeńska krew". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart" czy duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa".

Impreza zewnętrzna. Bilety 50 zł


26 listopada, godz.18:00 – Klub „Piwnice” CK
Wieczór autorski z cyklu „Przystanek Poezja” – Wieczór autorski Stanisława Pytlaka

Emerytowany nauczyciel języka polskiego z Wesołej k/Dynowa od lat interesuje się poezją; szczególnie bliska jest mu twórczość Józefa Czechowicza. Pisze wiersze o tematyce patriotycznej i religijnej. Ukazuje w nich między innymi zmagającego się z losem i światem człowieka.  DYSKUSYJNY KLUBFILMOWY „FILMIARNIA”

DKF zaprasza na projekcje filmowe oraz dyskusje w drugi i czwarty czwartek miesiąca o godz. 19:30

• „Sens życia oraz jego brak”, reż. Gábor Reisz; dramat, prod. Wegry, 2014 (12 listopada)
• „Biały Bóg”, reż. Kornél Mundruczó; dramat, prod. Niemcy/Szwecja/Węgry, 2015 (26 listopada)
KLASYCZNY PONIEDZIAŁEK W KINIE „CENTRUM”

Propozycja dla kinomaniaków, cykl filmowy, w którym zobaczyć będzie można wielkie arcydzieła kina światowego. Projekcje o godz. 19:00

• „Buntownik bez powodu”, reż. Nicholas Ray; dramat, prod. USA, 1955 (16 listopada)WYSTAWY

Galeria „12” CK i Hol CK
4 –  20 listopada –   Prezentacje Artystyczne Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu i Birczy, Domu PomocySpołecznej-Lipowica i Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu

24 listopada –  9 grudnia – Doroczna wystawa Warsztatów Plastycznych dla Dorosłych


Klub „Piwnice” CK
6 listopada – 31 grudnia – Artystyczne Debiuty Młodych - Wystawy fotografii - Marcin Fiń z Przemyśla  


Hol CK
21 listopada – 31 grudnia – Wystawa pokonkursowa 18. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O ZŁOTĄ SZPILĘ”


Galeria „Stara Kręgielnia”
5 – 30 listopada  –  Malarstwo Elżbiety Pióreckiej
Wernisaż 12 listopada o godzinie 17:00
Artystka urodziła się w Jaśle, obecnie mieszka w Przemyślu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowni Tkaniny Eksperymentalnej. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego"Wiklina".
W swojej twórczości zajmuje się tkaniną, rysunkiem, malarstwem, przestrzenną formą wiklinową. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych m.in.: w Uniejowie - Galeria DPT (2015), w Międzyrzecu Podlaskim - Galeria ES (2012), w Preszov na Słowacji - Galeria Atrium (2010). W latach 1994-2001 brała udział w Salonach Sztuki we Francji. W 1998 otrzymała Premier Prix ( I Nagroda) na Salonie Chambourcy (Francja). Od 2002 roku uczestniczy w plenerach wikliniarskich i w wielu wystawach zbiorowych obejmujących dziedziny twórczości takie jak rysunek, tkanina, m.in.: w 2013 prezentowała swoją pracę na 10. Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej w Łodzi oraz w Galerii DAP Okręg Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków "Sztuka Włókna 2013", w  2014 r. w XII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Wiklina w arboretum” w Bolestraszycach zaprezentowała obiekt wiklinowy, zaś na VI Festiwalu Ogrodowym w Bolestraszycach instalację „Domek z ogródkiem”.