Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Centrum Kulturalne zaprasza w kwietniu

data dodania: 2013-04-04
aktualizacja: 2013-04-04 17:18:33
Imprezy Centrum Kulturalnego w kwietniu


5-6.04., godz. 10:00 – przesłuchania konkursowe
06.04., godz. 17:00 – koncert galowy

Finał XXIII Przeglądu Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”

Impreza ma charakter konkursu wokalnego, podczas którego prezentują się dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat. Przegląd przebiega dwuetapowo: najpierw odbywają się eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego, a następnie  finał w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Jury ocenia solistów w trzech kategoriach wiekowych oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

PCKiN ZAMEK, Przemyśl, ul. Konarskiego 510.04. , godz. 18:00
Filmowe Środy  - SEANS OFFBOX

Cena biletu: 7 zł – bilety w sprzedaży bezpośrednio przed seansami

W ramach pokazu wyświetlone zostaną następujące filmy:

„Zabójcze nagranie” 26’ - Reżyser filmów niezależnych próbując ukończyć kolejną niskobudżetowąprodukcję wpada w kłopoty finansowe. W celu podratowania budżetu produkcji zatrudnia się na półetatu w firmie farmaceutycznej, gdzie przypadkowo zostaje wplątany w morderstwo...

„Doliniarze” 30’ - Amerykan (Maciej "Szloch" Turski) i Chrabąszcz (Karol Oponowicz) są przyjaciółmi - od zawsze nimi byli. Razem dorastali i razem stwierdzili, że nie chcą w życiu robić nic innego jak... razem okradać ludzi. Od początku mieli do tego talent. Z chwilą, kiedy trafiają pod skrzydła Majora (Marcin Rutkowski) zaczyna się ich złodziejska edukacja. Poznają tajniki zawodu kieszonkowca, ale chcąc dalej brnąć tą drogą muszą najpierw stawić czoła kilku problemom, które przyszły wraz z nowym stylem życia. Pojawia się silna konkurencja - w osobie bezwzględnego Urke (Michał Drapała), a przyjaźń Amerykana i Chrabąszcza wystawiana jest na próbę. Sytuacji wcale nie polepszają niespłacone długi i tajemnicze zabójstwo kładące się cieniem na losy bohaterów.

„Polak w Chicago” 60’ - Film "Polak wChicago" jest ciekawą, momentami wręcz szokującą oceną Polonii chicagowskiej. Bohaterowie filmu, bez ogródek wypowiadają się otwarcie co sądzą o polakach zamieszkałych w Chicago i na przedmieściach. Jest to pierwszy taki film, gdzie bez owijania w bawełnę dowiadujemy się jak traktują nas Amerykanie, jak traktujemy się nawzajem i jakie mamy zdanie o nas samych.

Aula Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, ul. Tymona Terleckiego 612-13.04., godz. 10:00
58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Od wielu lat finał wojewódzki w kategoriach: turniej jednego aktora, poezja śpiewana i„wywiedzione ze słowa” odbywa się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gromadząc najlepszych recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z Podkarpacia. Profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, reżyserzy i muzycy wyłania najlepszych wykonawców, którzy reprezentują nasze województwo na imprezach centralnych.

Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem, Przemyśl, Rynek 117.04. , godz. 18:00
Filmowe Środy

cena: 10 zł - bilety w sprzedaży bezpośrednio przed seansami

Seans filmu „WYRĘCZONY ZARĘCZONY” 90’ - Film opowiada o parze 30-latków. On za nic nie chce się żenić - Ona nie chce dalej być starą panną, więc wpada na pomysł jak podstępem sprawić by jej facet oświadczył jej się. Oczywiście on nie musi o tym wiedzieć...
W filmie z gwiazd pojawiają się DANUTA STENKA I MIROSŁAW BAKA, reszta obsady to wrocławscy aktorzy filmowi i teatralni. Reż. Piotr Matwiejczyk.

Aula Państwowej Wyższej SzkołyWschodnioeuropejskiej w Przemyślu, ul. Tymona Terleckiego 619-20.04., godz. 10:00
58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie


Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem, Przemyśl, Rynek 1


19.04
W cyklu "Spotkania z Operą"

Wyjazd do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie
na operetkę Imre Kalman`a pt. Bajadera
Zgłoszenia i informacje:  tel. 16 678 20 09 w. 512

W cyklu  „Spotkania z operą" organizowane są wyjazdy do Teatru Opery i Baletu we Lwowie na wybrane, najciekawsze propozycje baletowe i operowe. W ramach wyjazdu gwarantujemy całodzienne zwiedzanie Lwowa z profesjonalną opieką pilota i przewodnika turystycznego.21.04., godz. 11:00
XXVII Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „TANECZNY KRĄG”

Organizowany wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Przeworsku

Ta ciesząca się wśródzespołów tanecznych dużą renomą impreza ma na celu przede wszystkim konfrontację artystycznych dokonań zespołów z terenu południowo-wschodniej Polski. Kilkuset uczestników prezentuje swoje umiejętności w suitach tanecznych, tańcach narodowych i zabawach tanecznych.

MOK Przeworsk, ul. Jagiellońska 10a


24.04. , godz. 18:00
Filmowe Środy  - Seans Nowej Fali Czeskiej Animacj
i – 90 minut

Cena biletu: 10 zł – bilety w sprzedaży bezpośrednio przed seansami

W ramach pokazu wyświetlone zostaną następujące filmy:

„Contact” (2003), reż. Martin Duda
Czy między rysunkową i cyfrową animacją panuje zgoda czy też konflikt? Alegoryczna walka między technikami udowadnia, że każdy z rodzajów posiada swoje atuty, ale żadnego nie można uznać za lepszy.

„Game” (2004), reż. Galina Miklínová
Przypadek czy znajomość zasad – czyli co tak naprawdę umożliwia nam zwycięstwo. Film bazuje na popularnej dziecięcej grzeplanszowej.

„Geranium” (2005), reż. Lucie Sunková
Dwójka ludzi przenosi się na przedmieścia, żeby wspólnie uprawiać pelargonie. Jednak przeznaczenie prowadzi ich przez serię błędów aż do tragicznego końca.

“ A Scene from the Life of Antelopes” (2004), reż. Edita Krausová
Adaptacja jednej z bajek Jacquesa Préverta. Historia antylopy, która zostaje przypadkowo ranna. Przyjaciółka na próżno będzie czekać na jej powrót na obiad.

„Radio Kebrle” (2006), reż. Zdeněk Durdil
Artysta Fred Brunold przed założeniem legendarnego Monstrkabaret imał się każdej pracy. Przez moment pracował nawet w pewnej nietypowej stacji radiowej.

„The Clod” (2007), reż. Jaromír Plachý
Nietypowy poranek nietypowego stworzenia. Film zrealizowany przy użyciu skromnych środków technologicznych.

„Mrs. G” (2007), reż. Michal Žabka
Czasem nawet największa niedojda może dostać szansęna prawdziwą miłość i szczęśliwie życie z nieprzeciętnie seksowną lalą. Dmuchaną lalą.

„Whoops, Mistake!” (2008), reż. Aneta Kýrová
Opowieść o dziecku i niedźwiedziątku, które przez przypadek znalazły się u niewłaściwych rodziców. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

„Torchbearer” (2006), reż. Václav Švankmajer
Fantazyjna opowieść o bohaterze, który wędruje po ciemnych korytarzach labiryntu. Chcąc go przejść będzie musiał poddać się trzem testom.

Aula Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, ul. Tymona Terleckiego 627.04
W cyklu "Spotkania z Operą"

Wyjazd do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie
na operę  Gaetano Donizettiego pt. Napój miłosny (opera komiczna w dwóch aktach)
Zgłoszenia i informacje:  tel. 16 678 20 09 w. 512

W cyklu „Spotkania z operą" organizowane są wyjazdy do Teatru Opery i Baletu we Lwowie nawybrane, najciekawsze propozycje baletowe i operowe. W ramach wyjazdu gwarantujemy całodzienne zwiedzanie Lwowa z profesjonalną opieką pilota i przewodnika turystycznego.28.04., godz. 10:30
Szkolenie - Tańce narodowe


Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza nauczycieli, instruktorów zespołów amatorskich i tancerzy na kolejne szkolenie poświęcone tym razem tańcom narodowym. Naukę krakowiaka i poloneza poprowadzi Pani Wiesława Hazuka – choreograf z Tarnowa.

Powiatowe Ognisko Baletowe w Jarosławiu, ul. Franciszkańska 2
Wystawy:

20.03 - 07.04 – Przemyska Biblioteka Publiczna, ul. Słowackiego 15

"Wielkanocne tradycje" - wystawa pokonkursowa

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu
Współorganizator: Przemyska Biblioteka Publiczna