Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Doroczne Spotkanie Poetów

data dodania: 2009-11-02
aktualizacja: 2009-11-05 10:51:28
Po raz piętnasty spotkali się poeci amatorzy oraz wszyscy ci, których interesuje poezja na Dorocznym Spotkaniu Poetów, zorganizowanym 29 października przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

    Choć czwartkowe popołudnie było świętem słowa pisanego, nie zabrakło również muzyki, która doskonale przeplatała i łączyła się z poezją. Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu - Ewa Czeluśniak (skrzypce), Łukasz Magdziak (fortepian), Katarzyna Stępień (gitara) i Dominik Blat (gitara) przenieśli zgromadzonych w niepowtarzalny nastrój, klimat spotkania poetyckiego.
    Po muzycznym wstępie nastąpiła miła uroczystość. Na tegoroczne Spotkanie zgłosiły się 54 osoby, a wśród nich Danuta Bielec, która jako jedyna uczestniczyła we wszystkich dotychczasowych piętnastu Spotkaniach i z tej okazji otrzymała pamiątkowy dyplom.
    Następnie w Klubie "Piwnice" CK już niepodzielnie królowała poezja. Twórcy przenieśli przybyłych słuchaczy do miejsc, które są im bliskie, podzieli się swoimi radościami i smutkami, a także refleksjami o otaczającym ich świecie.
    Doroczne SpotkaniePoetów jest otwarte dla wszystkich piszących "do szuflady" oraz dla tych, którzy mogą się pochwalić nagrodami, publikacjami czy tomikami poezji. Udział w Spotkaniu może wziąć każda osoba, której pasją jest twórczość poetycka i przed szerszym audytorium chce podzielić się swoją twórczością, odczuciami i postrzeganiem świata oraz podyskutować i posłuchać muzyki. Pokłosiem tego spotkania był wydany specjalnie na tę okazję tomik poezji.
 
Łukasz Kisielica