Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Festiwal bajki w Przemyślu

data dodania: 2017-09-24
aktualizacja: 2017-09-24 19:33:57
28 września (początek o g. 9.30) w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się Integracyjny Festiwal Bajek, Baśni i Legend – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku.

Organizatorami festiwalu są: Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Fundacja Nieprzetartego Szlaku  w Lublinie. Impreza jest przeglądem teatralnym skierowanym do uczniów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, podopiecznych domów pomocy społecznej z województwa podkarpackiego. Podczas przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione są poprzez wspólnie śpiewane piosenki, zabawy, konkursy. Wszystkie występy towarzyszące muszą nawiązywać do wybranego przez instruktorów Nieprzetartego Szlaku na dany rok tematu.

W tym roku obowiązuje konwencja „spotkań cygańskich”, która dotyczy wszystkich elementów festiwalu, z wyjątkiem spektakli teatralnych. W tegorocznych spotkaniach wezmą udział amatorskie zespoły teatralne osób niepełnosprawnych z: Przemyśla, Lublina, Starej Wsi i Sośnicy Jarosławskiej, zaś przerwy pomiędzy spektaklami wypełnią zespoły z: Korytnik, Wielkich Oczu, Starej Wsi, Przemyśla i Lublina. Nasza redakcja jest patronemmedialnym tego przedsięwzięcia. Zapraszamy!

 

 

Źródło www.zycie.pl. Data 23.09.2017.