Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

data dodania: 2013-02-12
aktualizacja: 2013-02-12 11:53:45
21 lutego w Pałacu Lubomirskich odbędzie się Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. W programie m.in. koncert pt. Lekko, zwiewnie... w wykonaniu zespołu Małej Operetki.


21 lutego - Pałac Lubomirskich
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego


godz. 17:00 rozpoczęcie
- zwiedzanie pałacu
- gra terenowa z upominkami
- wystawy, pokazy, degustacje
wstęp wolny

godz. 20:00
koncert pt. "Lekko, zwiewnie..." w wykonaniu zespołu Małej Operetki
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Centrum Kulturalnym (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16,w czwartki od 9 do 17), Informacji turystycznej oraz godzinę przed koncertem.Mała Operetka
- czyli zaczarowany świat operetki w nieco mniejszym wydaniu.

Koncert zatytułowany "Lekko, zwiewnie..." to zbiór najpiękniejszych duetów i arii z najbardziej znanych operetek świata.

W repertuarze Małej Operetki znajdują się utwory największych twórców operetek, tj.: Imre Kalmann ("Księżniczka Czardasza", "Hrabina Marica"), Paul Abraham("Wiktoria i Huzar", "Kwiat Hawii") Franz Lehar ("Wesoła Wdówka", "Paganini"), Nico Dostal ("Clivia") czy Johann Strauss (syn) ("Zemsta nietoperza") a także kompozytorów muzyki filmowej czy musicalowej, tj.: Andrew Lloyd Weber ("Upiór w operze"), Frederic Loewe ("My fair Lady").

Soliści:
Sylwia Krzywda - sopran
Joanna Przywoźna - sopran
Kamil Król - tenor
Maciej Gronek - tenor

przy fortepianie Paweł Rozbicki

Zespół Małej Operetki, specjalnie dla przemyskiej publiczności przygotował muzyczną niespodziankę, zespół na ten wieczór powiększy się o jedną osobę, która razem z solistami zabierze gości w zaczarowany miłością i walcem świat operetki.