Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Imprezy Centrum Kulturalnego w sierpniu

data dodania: 2011-08-10
aktualizacja: 2011-08-10 18:22:17
Imprezy Centrum Kulturalnego w sierpniu.


9.08. godz. 17.00 – Galeria Klubu „Piwnice” CK
Wernisaż wystawy prac plastycznych Teresy Paryny
Teresa Paryna – mieszkanka Przemyśla jest na ogół znana jako autorka tomików poezji oraz laureatka licznych konkursów poetyckich. Jest zrzeszona w Związku Literatów Polskich. Mniej znaną, trochę jak mówi zaniedbaną pasją  Teresy Paryny,  jest malarstwo. Uprawia akwarelę, rysunek, grafikę. Jej ulubionym motywem są kwiaty, które nie tylko maluje ale wykonuje z różnego rodzaju materiałów – bibuły, krepiny, wstążek i te m.in. prace będzie można zobaczyć w CK.

13.08 godz. 7.00
WYCIECZKA DO LWOWA
W programie zwiedzanie Cerkwi św. Jury, Cmentarza Łyczakowskiego, Wysokiego Zamku, Katedry Ormiańskiej, spacer po Starym Mieście, przejazd panoramiczny po Lwowie ulicami: Gródecka, Więzienie „Brygidki”, Kościół Św. Anny, Uniwersytet Jana Kazimierza, Zwiedzanie Muzeum Lwowskiego Browaru połączonego z degustacjąpiwa. Przewidziany powrót do Przemyśla 20.30. Koszt wyjazdu 90 zł + bilet wstępu do Muzeum Browaru.


21.08 godz. 14.00 – Rynek w Pruchniku
IX Jarmark Sztuki Ludowej „PRUCHNICKIE SOCHACZKI”                         
Organizowany wspólnie z CKSiT w Pruchniku

Impreza plenerowa organizowana na  Rynku w Pruchniku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej i Urząd Miejski w Pruchniku. Wybór miejscowości nie jest przypadkowy. Pruchnik to miejscowość o 600-letniej tradycji, bardzo ciekawej architekturze drewnianej - słynna z charakterystycznych domów z podcieniami. Impreza nawiązuje do tradycji z przeszłości, a mianowicie rodzaju handlu zwanego „sochaczki”, stąd wzięła się nazwa imprezy.
Twórcy ludowi i rękodzielnicy prezentują, sprzedają, a takżewykonują swoje dzieła. Oprócz „ginących zawodów” takich jak wikliniarstwo, kowalstwo, bednarstwo czy rymarstwo, zobaczyć można na Jarmarku inne wytwory tradycyjnego rzemiosła,  m.in. drewniane zabawki, koronki, hafty, kwiaty z bibuły, miód i świece z pszczelego wosku, rzeźby, obrazy malowane różnymi technikami i wiele innych dekoracyjnych i użytkowych przedmiotów.  Publiczność może dobrze się bawić oglądając programy artystyczne kabaretów biorących udział w towarzyszącym Jarmarkowi  Spotkaniu Kabaretów Wiejskich i z Małych Miasteczek.
Wystawy


Hol CK

18 lipca - 7 sierpnia
Wystawa rysunku Heleny Jacyno

8 sierpnia – 7 września
Rysunek i malarstwo Anny Drymajło z Pracowni Plastycznej Borelowskiego 9


Galeria „Piwnice”


9 – 26 sierpnia
Wystawa prac plastycznych Teresy Paryny z Przemyśla