Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Imprezy Centrum Kulturalnego we wrześniu

data dodania: 2011-09-05
aktualizacja: 2011-09-05 09:14:45
Wykaz imprez organizowanych i współorganizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu w miesiącu wrześniu. Szczegółowe informacje o imprezach 17-18 września wkrótce.


1 września, godz. 17.00 – Galeria „Piwnice” CK
„Okuninka 2011” - Wystawa poplenerowa Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego Centrum Kulturalnego w Przemyślu - wernisaż wystawy

Uroczyste  otwarcie wystawy poplenerowej,  która jest pokłosiem pleneru plastycznego, zorganizowanego w czerwcu br. w Okunice nad Jeziorem Białym. Udział w nim brali artyści zrzeszeni w Klubie Plastyka Nieprofesjonalnego Centrum Kulturalnego w Przemyślu.



8 września, godz.16.00 – Hol CK
Pejzaże w malarstwie Adrianny Pusz z Pracowni Plastycznej Borelowskiego 9
w Przemyślu  - wernisaż wystawy

Adrianna Pusz jest uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu                       o profilu matematyczno-fizycznym. Od  4 lat swój talent rozwija pod okiem instruktorów pracowni plastycznej MDK w Przemyślu. Chętnieuprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Ulubionym tematem jej prac są pejzaże i przyroda.  W wolnym czasie również fotografuje.
Do jej najważniejszych osiągnięć należą: Nagroda specjalna w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy kalendarz", I miejsce w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Mój szkolny kolega z misji" , nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Niesamowity sen...".



11 września, godz. 14.00 - plac obok Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy
XI „BIESIADA NAD WYCZAWĄ” czyli prezentacja tradycyjnych potraw wiejskich
Organizowana wspólnie z GCK w Wiązownicy

Impreza plenerowa podczas której prezentują się zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rękodzieło artystyczne wykonane współcześnie ale oparte na tradycyjnych wzorach. Dzięki temu zobaczyć można pięknie haftowane obrusy, makatki,serwetki, kwiaty z bibuły, stroiki z surowców naturalnych nawiązujące swoim wzorem do niegdyś wykonywanych oraz przedmioty użytkowe. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej.



17-18 września – Jarosławskie Opactwo ul. Benedyktyńska 5
Europejskie Dni Dziedzictwa 2011
 400 lat Jarosławskiego Opactwa - Kamienie milowe dziejów Polski i Europy na Wzgórzu św. Mikołaja w Jarosławiu

Współorganizacja:
- Jarmarku  Benedyktyńskigo – produkty benedyktyńskie, inne produkty klasztorne, stragany rękodzieła, handel pamiątkarski, konkursy, atrakcje dla dzieci, jadło tradycyjne i regionalne
- Koncertu „Muzyka regionalna” – występy zespołów amatorskich oraz profesjonalnych
Szczegółowy program na stronie www.opactwo.pl



17-18 września
Współorganizacja patriotycznych uroczystości w Przemyślu z okazji rocznicy napaści ZSRR na Polskę, Dnia Sybiraka i poświęcenia odrestaurowanego sztandaru Chorągwi Lwowskiej ZHP we Lwowie z 1933 r.
Szczegóły na stronie www.przemysl.pl

 

17 września, godz. 18.00 – sala widowiskowa CK
"MUZYKA NIE ZNA GRANIC”
Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2011/2012
z udziałem Andrzeja M. Jurkiewicza -  tenora, solisty scen operowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Bytomiu
Na fortepianie akompaniuje Ewa Szpakowska, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi
Andrzej Jurkiewicz, jeden z najznakomitszych polskich tenorów, znany na scenach operowych i operetkowych wykona słynne przeboje muzyki klasycznej. Andrzej Marian Jurkiewicz jest solistą założonej w 1997 r. Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. Występował w Teatrze Wielkim w Łodzi (1981-87), Operze i Operetce Krakowskiej (1987-90), OperzeŚląskiej                    w Bytomiu (1989-90). W latach 1990-97 był solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej                   w Warszawie, w latach 1995-2001 – Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncertował na scenach operowych i filharmonicznych Polski, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Holandii, Włoch, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, śpiewał również                     w Centralnym Zespole Wojska Polskiego.



22.09 godz. 17.00 - Galeria „Piwnice” CK
Wernisaż wystawy fotografii „Niewidzialne historie” Pauliny Olechowskiej z Żurawicy

Młodziutka artystka zadebiutowała w CK  w 2007 r. w ramach projektu  „Sceniczne Debiuty  Młodych”, dzięki któremumłodzi, utalentowani ludzie mogą  zaprezentować swą twórczość na szerszym forum. Paulina pokazała wówczas swoje pierwsze prace fotograficzne.  
Jej hobby to: fotografowanie, muzyka i  sztuka. Prace które zaprezentuje teraz to fotomontaże, wymagające wyostrzenia zmysłu wzroku. „Ukazują to, nad czym się nie zastanawiamy idąc przez miasto, czego nie widzimy i co jest nieosiągalne dla oczu. Stąd tytuł wystawy -Niewidzialne historie” – mówi Paulina.



Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”

Spotkania i seanse filmowe:   godz. 19.30
8.09     – „Boy”, reż. John Crowley/dramat, komedia /Nowa Zelandia/ 2010/ 87 min
22.09      – „Moon”, reż. Dunkan Jones,  dramat, sci-fi, Wielka Brytania/ 2009/97 min




Wystawy

Hol CK

8-30.09  –  Pejzaże w malarstwie AdriannyPusz z Pracowni Plastycznej Borelowskiego 9                  w Przemyślu


Galeria „Piwnice” CK

1-18.09 – „Okuninka 2011” - Wystawa poplenerowa Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego  Centrum Kulturalnego w Przemyślu


22.09 – 10.10 – „Niewidzialne historie” - Wystawa fotografii Pauliny Olechowskiej                          z Żurawicy