Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Jesień na zamku - Przymyskie Centrum Kultury i Nau

data dodania: 2017-09-17
aktualizacja: 2017-09-17 17:34:35
Wybrane propozycje - Przemyśl.

3 listopada 2017 r. (piątek), godz. 19.00„KŁAMSTWO” - spektakl teatralny w reżyserii Wojciecha MalajkataBilety w cenie 70 zł i 60 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska13, tel. 16 675 01 82 oraz przed spektaklem na Zamku KazimierzowskimNiesamowite i przenikliwe, a przy tym zabawne studium, właśnie…. kłamstwa. FlorianZeller, francuski dramaturg porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach izakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylkoczworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu„Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życiamałżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedyniesłowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyserspektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, tasztuka wymaganieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyćniuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie,kłamstwo ich czegoś nauczy”.


18 listopada 2017 r. (sobota), godz.. 18.00
Koncert zespołu „RAZ, DWA, TRZY”

Bilety w cenie 65 zł i 55 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska13, tel. 16 675 01 82 oraz przed koncertem na Zamku KazimierzowskimNależą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego. Bezwzględu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego.Od lat udowadniają, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów iestetyki, a przy tym osiągnąć popularność. Interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej czyWojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz, Dwa, Trzy to jedne z najpiękniejszych inajtrafniejszychspośród dostępnych.

10 czerwca 2017 roku minęło 10 lat od nagrania przez zespół kultowego albumu „Raz,Dwa, Trzy - Młynarski”. Album powstały w wyniku bezpośredniej sugestii Pana Wojciechazyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz dostał NagrodęFryderyka 2008 w kategorii album roku pop.Dla upamiętnienia zmarłego niedawno mistrza Wojciecha jak i z powodu jubileuszu nagrania płyty, zespół postanowił przypomniećpubliczności piosenki Wojciecha Młynarskiego w trakcie specjalnych koncertów.


26 listopada 2017 r. (niedziela), godz. 18.00
„Beatlemania Show” koncert zespołu „The Backwards”Bilety w cenie 55 zł i 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska13, tel. 16 675 01 82 oraz przed koncertem na Zamku KazimierzowskimPrzedandrzejkowy koncert będzie okazją nie tylko do wyjątkowegospotkania z muzykąniezapomnianej Czwórki z Liverpoolu, będzie to także wieczór pełen atrakcyjnychniespodzianek, a wszystko to w oprawie zwyczajów i obrzędów andrzejkowych w ten(prawie) andrzejkowy wieczór.

The Backwards to czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy TheBeatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt. Powstał w 1996 rokuw Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego zagrał przeszło 3000 entuzjastycznieprzyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry,Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowałw programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych.To, co będziecie Państwo mogli zobaczyć na Zamku Kazimierzowskim to niemaliluzjonistyczne widowisko wiernie oddające realia występów i twórczości The Beatles, bezżadnych kompromisów, w 100% na żywo (włącznie z partiami orkiestrowymi granymi nainstrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodniezhistoryczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak PaulMcCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki zLiverpoolu.