Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Koncert Zaduszkowy

data dodania: 2009-11-03
aktualizacja: 2009-11-05 11:00:50
30 października 2009 r. – z cyklu "Jazz nad Sanem" koncert zaduszkowy w wyk. zespołu "Frank Parker & Maciej Fortuna Projekt"

     Druga odsłona tegorocznego "Jazzu nad Sanem" przypadła tuż przed Świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Jak zwykle klubowa sala "Niedźwiadka" wypełniona była w całości. Przemyskiej widowni zaprezentował się będący w trasie koncertowej zespół "Frank Parker & Maciej Fortuna Projekt" Polsko-Amerykański projekt Franka Parkera i Macieja Fortuny zostanie przedstawiony podczas 17 koncertów w październiku i listopadzie. Po występie w Przemyślu zespół miał pojechać do Lwowa. Miał, ponieważ epidemia, a jak niektórzy twierdzą pandemia grypy na Ukrainie skutecznie te plany zniweczyła.
     "Frank Parker & Maciej Fortuna Projekt" to międzynarodowy projekt, który powstał pod koniec 2008 roku. Na początku 2009 roku muzycy koncertowali z udziałem wokalistek, jednak ostatecznie zespół uformował się w składzie: Frank Parker - perkusja, Maciej Fortuna - trąbka, Larry Porter/Przemysław Raminiak- fortepian, AndrzejŚwięs – kontrabas (w Przemyślu na pianinie zagrał Larry Porter). Słowo "projekt" najlepiej określa charakter tego polsko-amerykańskiego kwartetu, którego nadrzędnym celem jest muzyczne spotkanie na najwyższym poziomie. Podkreśla to fakt, iż w 2009 roku do składu dołączył pianista Larry Porter – gość specjalny, który nie gra wymiennie za Przemysława Raminiaka, a raczej wnosi kolejny ważny artystycznie element do projektu – nie tylko wykonawstwo ale i kompozycje. Zespół gra standardy, ale przede wszystkim własne kompozycje. Międzynarodowy skład sprzyja tworzeniu specyficznego, muzycznego klimatu. Każda osobowość wnosi swoją wizję i bagaż – w dobrym tego słowa znaczeniu – doświadczeń. Ta "mieszanka" powoduje, że ich  występy są na najwyższym, światowym poziomie. Potwierdzili to w naszym mieście wywołując burze oklasków, a na koniec oczywiście bis.