Przemyśl - nasze miasto całą dobę

KONCERTY MUZYKI DAWNEJ

data dodania: 2021-06-14
aktualizacja: 2021-06-14 11:57:22
KONCERTY MUZYKI DAWNEJ NA OTWARTYM SZLAKU ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

Wybierz się z nami w podróż do korzeni muzyki!

Już 20 czerwca Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do cerkwi w Michniowcu na pierwszy koncert zespołu muzyki dawnej i tradycyjnej – VOX ANGELI! Kolejne koncerty odbędą się w dniach 27 czerwca w cerkwi w Radrużu i 18 lipca w kościele w Haczowie. Dodatkowo w dniu koncertów zapraszamy także na zwiedzanie z przewodnikiem tych drewnianych, podkarpackich perełek.


W niepowtarzalnym otoczeniu i atmosferze drewnianych zabytków będzie można posłuchać pieśni tradycyjnych z regionu Podkarpacia oraz muzyki polskiego i europejskiego średniowiecza oraz renesansu w wykonaniu legendarnego zespołu Vox Angeli. Całość repertuaru zespołu jest wykonywana przy akompaniamencie zrekonstruowanych na podstawie historycznych wzorców instrumentach, takich jak lira korbowa, citola, psalterium, rebab oraz bębny obręczowe.

W dniach koncertów z przewodnikiem zwiedzić będzie można unikatowe zabytki architektury drewnianej, w tym dwie świątynie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zwiedzanie Cerkwi pw. Narodzenia Bogurodzicy w Michniowcu zapraszamy od godziny 11:00., do Cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu (UNESCO) od godziny 10:00, a do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. MichałaArchanioła w Haczowie (UNESCO) od godziny 9:00.    
 

Wydarzenia są nieodpłatne.

Więcej informacji na stronie: www.sad.podkarpackie.travel

Vox Angeli

W trakcie niemal 20-letniej działalności zespół zrealizował wiele projektów, m.in.: „Kolbergowo – stacja Rzeszów”, „Muzyczne wędrówki po dawnej Europie”, „Podkarpackie Spotkania Lirników”, „Wędrowny Uniwersytet Korbowy”, „Dwanaście mgnień tradycji. Pieśń w porach roku.”, „K jak Kolberg. K jak Kotula.”. Wybrane płyty zespołu: „Kazał Anioł do Betlejem” (2013), „Kolberg pełen inspiracji” (2015), „O Święty Jezu, cóżeś Ty przewinił – Podkarpackie Misterium Wielkopostne” (2018), „U Kotuli na zapiecku – kolędy zrzeszowskiego” (2019). www.voxangeli.pl

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Transgraniczny Szlak Architektury Drewnianej szansą zachowania unikatowego dorobku dziedzictwa kulturowego polsko-ukraińskiego pogranicza” przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020.