Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Listopadowe imprezy Centrum Kulturalnego

data dodania: 2010-11-01
aktualizacja: 2010-11-01 10:44:13
Imprezy Centrum Kulturalnego w listopadzie.


4 listopada, godz. 10.00
Konkurs „Literatura i dzieci -  uśmiechnij się” - eliminacje rejonowe
W konkursie wezmą udział dzieci z czterech powiatów woj. podkarpackiego (jarosławskiego lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego), których zadaniem jest prezentacja twórczości znaczących i wybitnych autorów poruszających  w swoich utworach tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji tj. uśmiechu. Uczestnicy zaprezentują jeden utwór wybranego autora w formie: recytacji, inscenizacji, piosenki (opartej na tekstach wybranego autora), prac plastycznych. Laureaci zostaną zakwalifikowani do finału konkursu, który odbędzie się Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
(wstęp wolny)listopad – sala widowiskowa CK
XVIII Przemyska Jesień Teatralna


8 listopada, godz. 18.00     
    „Polowanie”
    na podstawie jednoaktówekSławomira Mrożka: ”Serenada” i  „Polowanie na lisa”
    reż. Zbigniew Chrzanowski, scenografia Walery Bortiakow,
    wyk. Teatr Polski we Lwowie
    obsada: Luba Lewak, Jadwiga Pechaty, Irena Słobodiana, Irena Asmołowa, Jarosław     Sosnowski, Andrzej Bowszyk, Krzysztof Szymański, Bogusław Kleban, Wiktor Lafarowicz,     Zbigniew Chrzanowski, Jan Tysson, Kazimierz Kosydor

W 80 – tą rocznicę urodzin Sławomira Mrożka uznanego i cenionego polskiego dramatopisarza, prozaika, pokazujemy charakterystyczny dla „filozofii” i sposobu patrzenia na życie autora, przedstawienie teatralne pt. „Polowanie”. Spektakl ukazuje współczesny świat, w którym polowanie i techniki manipulacyjne stały się sposobem na życie.
Bilety: 20 zł


14 listopada, godz. 18.00  
    „Encyklopedia duszy rosyjskiej”     
     wg prozyWiktora Jerofiejewa
    reż. i adaptacja Piotr Sieklucki i Tomasz Kireńczuk, scenografia Łukasz Błażejewski
    wyk. Teatr Nowy w Krakowie
    obsada: Edward Linde-Lubaszenko, Piotr Sieklucki

Spektakl „Encyklopedia duszy rosyjskiej” to nie tylko opowieść o współczesnej Rosji, ale przede wszystkim o fascynacji, strachu, uwielbieniu i nienawiści, a więc o uczuciach, które od wieków –
zwłaszcza w Polsce – kierowane są w stronę tego kraju. Spektakl składa się z sześciu odsłon, w których dwaj przypadkowo spotykający się mężczyźni zaczynają rozmawiać o Rosji. Szybko okazuje się, że obaj reprezentują różne wizje tego czym jest, czym była i czym mogłaby zostać Rosja. Ich naturalna rosyjska zapalczywość, skłonność do zaglądania do kieliszka staje się źródłem wielu konfliktów. Te szybko obracają się w żarty, albowiem jak pytał retorycznie Wiktor Jerofiejew: czy w ogóle możliwym jest rozmawianie o współczesnej Rosji na poważnie?Swoją błyskotliwą grą Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki udowadniają, że o Rosji na poważnie można rozmawiać tylko poprzez dowcip i ironię. To właśnie w nich odnaleźć można esencje.
Bilety: 30 zł20 listopada, godz. 10.00 – Klub „Piwnice” CK
XIII Ogólnopolski Konkurs Satyry im. Ignacego Krasickiego  „O ZŁOTĄ SZPILĘ”
Konkurs organizowany co roku jest poświęcony satyrze w każdej jej formie, stąd aż cztery kategorie: plastyczna, piosenka, literacka, recytatorska i teatralna. Turniej jest otwarty  dla wszystkich zainteresowanych nieprofesjonalistów, zarówno dla młodzieży dopiero rozpoczynającej swoją przygodę ze sztuką, jak i doświadczonych dorosłych twórców, o sporym dorobku – stąd też podział na liczne kategorie wiekowe. Wszyscy uczestnicy walczą o zwycięstwo w swoich kategoriach, a ponadto jury poszczególnych konkursów wybiera jeszcze jednego laureata głównej nagrody – „Złotej Szpili”.
(wstępwolny)20  listopada, godz. 17.00 – sala widowiskowa CK
Marcin Daniec – najnowszy program kabaretowy
Bilety: 40 zł21 listopada, wyjazd o godz. 8:00
    W cyklu „Spotkanie z Operą”
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza koneserów muzyki poważanej do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie na operetkę „Wesoła wdówka” Franza Lehára.
Koszt wyjazdu: 85 zł, grupy zorganizowane powyżej 10 osób 80 zł od osoby
Szczegółowe informacje 016 678 35 50 lub 678 20 09 w. 51 - Alicja Sosnowska.25  listopada, godz. 17.00 – Klub „Piwnice” CK
Wieczór autorski z cyklu „Przystanek Poezja” - „Tym, którzy odeszli...”

Wieczór poezji poświęcony zmarłym poetom - amatorom związanym z Dorocznymi Spotkaniami Poetów, organizowanymi w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
(wstępwolny)27 listopada, wyjazd o godz. 8:00
    W cyklu „Spotkanie z Operą”
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza koneserów muzyki poważanej do Teatru Wielkiego Opery i Baletu we Lwowie na operę „Mojżesz” Myrosława Skoryka.
Koszt wyjazdu: 85 zł, grupy zorganizowane powyżej 10 osób 80 zł od osoby
Szczegółowe informacje 016 678 35 50 lub 678 20 09 w. 51 - Alicja Sosnowska.27 listopada, godz. 17.00 – sala widowiskowa CK
Widowisko taneczne „Kopciuszek” w wykonaniu Zespołu Tanecznego „Koralik”
Bilety: 8 zł
Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”

FILMOWA JESIEŃ:

4.11, godz. 20.00  - „Tulpan”, reż. i scenariusz Sergej Dworcewoj,                               
komedia, Niemcy/Kazachstan/Polska/Rosja/Szwajcaria, 2008, 100 min.

25.11, godz. 20.00 -  „GranatowyPrawieCzarny”,  reż. i scenariusz Daniel Sanchez Arevalo,
dramat, Hiszpania, 2006, 105 min.
Bilety: 7 zł za seans
Wystawy:


Galeria „Piwnice” CK
21.10. – 14.11. – Wystawa poplenerowa Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego „Komańcza 2010”

20.11. - 8.12. - XIII Wystawa pokonkursowa  XII Ogólnopolskiego Turnieju Satyry  im. Ignacego Krasickiego  “O Złotą Szpilę”


Hol CK
3 - 30.11. – Wystawa fotografii Marii Gibały pt. „Jesienne impresje”