Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Listopadowe imprezy Centrum Kulturalnego

data dodania: 2011-11-06
aktualizacja: 2011-11-06 09:49:54
Listopadowe imprezy Centrum Kulturalnego.


5 listopada, godz. 17:00 – sala widowiskowa CK
„Dzikie łabędzie”  - premiera widowiska tanecznego na podstawie baśni H.Ch. Andersena w wykonaniu Zespołu Tanecznego „Koralik”


PRZEMYSKA JESIEŃ TEATRALNA
6 listopada, godz. 17.00 - Klub „Piwnice”

„Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza” – koncert poezji śpiewanej
Obsada : Adam Dennison – wokal, fortepian
Bilet : 15 zł
Adam Dennison - poeta, historyk i teoretyk literatury, świetny kompozytor i wokalista. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; obecnie doktoryzuje się w Zakładzie Teorii Literatury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy badawczej zajmuje się związkiem pomiędzy muzyką a literaturą, a także możliwościami przekładu intersemiotycznego oraz twórczością Cypriana Kamila Norwida. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie (klarnet, perkusja, fortepian). Jako kompozytor iautor tekstów współpracował z wieloma znakomitościami polskiej sceny muzycznej. Inicjator i współorganizator mnóstwa przedsięwzięć promujących poezję i muzykę, m.in. toruńskich koncertów poezji ("Bliscy i oddaleni", "W nicość śniąca się droga", "Zasypiamy w słowach", "Bezkres, bezczas", "Tęcze, skraje, doliny", "Od zmierzchu do świtu"), a także programów poetycko-muzycznych dla Polonii litewskiej i bułgarskiej (koncerty w Wilnie, Sofii, Plovdiv). Koncert "Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza" jest próbą pójścia za poetą, który poszukuje najprawdziwszych definicji miłości, nadziei i wiary.


PRZEMYSKA JESIEŃ TEATRALNA
13 listopada, godz.17.00 – sala widowiskowa

Scena Młodych:
Teatr "Garderoba" z  Centrum  Kulturalnego w Przemyślu
„Oskar i pani Róża" – Eric – Emmanuel Schmitt
Przekład : Barbara Grzegorzewska
Obsada:Jeremiasz Jankowiak, Alicja Kunert, Tadeusz Tłuścik, Katarzyna Kramarz, Paweł Wcisło
Spektakl jest adaptacją książki autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta z 2002 roku, opowiadającej o chłopcu chorującym na białaczkę. Głównym bohaterem jest Oskar, który za namową opiekującej się nim pani Róży postanawia w ciągu 12 ostatnich dni swojego życia pisać listy do Boga.

Reminiscencje Horynieckie
Laureat Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju
Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy
„Kolacja na cztery ręce” – Paul Barz,
Reżyseria: Grzegorz Reszka
Obsada: Tomasz Mitrowski, Sebastian Budnicki, Paweł Mitrowski

 „Kolacja na cztery ręce” opowiada historię spotkania dwóch najwybitniejszych muzyków baroku – Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla. To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki. Spektakl zyskał uznanie jury XXXII Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Aktorzy otrzymali III nagrodę za indywidualnedokonania twórcze czyli „Brązową Misę Borowiny”. Spektakl wyreżyserował Grzegorz Reszka. W menu zagwarantowano znakomitą zabawę, salwy śmiechu podane w postaci słodko-gorzko-kwaśnej komedii suto okraszonej alkoholem.
Bilet : 15 zł, ulgowy - szkolny 10 zł


16 listopada - Klub „Piwnice” CK, sala widowiskowa CK
Konkurs „LITERATURA I DZIECI”  p.h. „Trzy magiczne słowa - proszę, dziękuję, przepraszam” –  eliminacje rejonowe do Wojewódzkiego Konkursu w Rzeszowie  
Eliminacje z udziałem laureatów eliminacji powiatowych przeprowadzonych w Lubaczowie, Jarosławiu, Przemyślu i Przeworsku.


19 listopada- Klub „Piwnice” CK, sala widowiskowa CK
XIV Ogólnopolski Turniej Satyry im. Ignacego Krasickiego
„O ZŁOTĄ SZPILĘ”

Ogólnopolski Turniej Satyry "O Złotą Szpilę" jest imprezą konkursową, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, zarówno osóbindywidualnych jak i zespołów, działających wyłącznie amatorsko. Uczestnicy walczą o zwycięstwo w kategoriach: kreacja słowa, muzycznej, literackiej i plastycznej, ponadto jury poszczególnych konkursów wybiera jeszcze jednego laureata głównej nagrody – „Złotej Szpili”.


PRZEMYSKA JESIEŃ TEATRALNA
20 listopada, godz.17.00 – sala widowiskowa

„Jakoś to będzie…” –  Jacek Hempl
Reżyseria : Krzysztof Wierzbiański
Obsada: Sylwester Maciejewski, Jacek Kałucki
Bilet :  20 zł
Sztuka Jacka Hempla "Jakoś to będzie…" jest komedią, właściwie zapisem dzisiejszej rzeczywistości, widzianej oczami dwóch bohaterów A i B. W przedstawieniu poruszane są tematy, na które często Polacy spierają się i dyskutują, gdyż "zna się na nich każdy": polityka, prawo, gospodarka, rolnictwo... Mowa jest również o etyce i kulturze naszego społeczeństwa, czyli jednym słowem "żyćko" w Polsce, napoczątku XXI wieku! To mądra komedia. Autor z ogromnym wyczuciem kieruje emocjami widzów. Pomaga w tym wyśmienita gra aktorów scen warszawskich: Sylwestra Maciejewskiego, który jest tak przekonujący, jakby całe życie był "przedsiębiorcą" rolnym i Jacka Kałuckiego, idealnie wpasowującego się w rolę irytująco praworządnego belfra.
W tym humorystycznym, ironicznym lustrze stworzonym przez Jacka Hempla warto się przejrzeć i roześmiać z własnego odbicia, aby potem być gotowym do zmian...
Poza wszystkim spektakl jest wart obejrzenia ze względu na przednią zabawę, której nigdy dość.24 listopada- Klub „Piwnice” CK
Wieczór autorski z cyklu „Przystanek Poezja” - spotkanie z Janem Zygmuntem Żurawskim z Przemyśla
Jan Zygmunt Żurawski urodził się w 1930 r. w Drohobyczce w pow. przemyskim. Podczas II wojny światowej był członkiem „Szarych Szeregów”. Wiersze zaczął pisać w VII klasie szkoły podstawowej. Intensywny rozwój twórczości poetyckiej nastąpił podczas nauki w liceum ogólnokształcącym oraz podczas  późniejszych studiach w Szkole Oficerskiej i w pracy. Po długiej przerwie do pisania powrócił po 1973 r. Wiersze poety posłuchać będzie można w wykonaniu recytatorów Grupy Teatralnej „Garderoba” i samego autora. Uczestnicy „Przystanku” otrzymają wydany z tej okazji zeszyt poetycki.


PRZEMYSKA JESIEŃ TEATRALNA
28 listopada, godz.18.00 – sala widowiskowa

„Nigdy nie zakocham się"  - Cezary  Harasimowicz
Reżyseria : Grzegorz Chrapkiewicz
Obsada : Grażyna Wolszczak, Piotr Gąsowski.
Bilet : 35 zł
Komedia miłosno – kryminalna autorstwa Cezarego Harasimowicza. Pełna pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, gdzie spryt miesza się z naiwnością, a pożądanie z nienawiścią. Z londyńskiej galerii ginie słynny 46 karatowy brylant „Grot Kupidyna” warty 2 miliony funtów. Policja rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. W hotelowympokoju nr 21 (przypadkiem?) spotyka się Diana – kobieta z przeszłością i Ernest – mężczyzna po przejściach. Z czasem okazuje się, że obydwoje mają coś wspólnego z zaginionym brylantem. 
Na pozór przypadkowa znajomość wyjawia wyrafinowanie i przebiegłość bohaterów. Zagmatwana sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej kiedy między Dianą a Ernestem rodzi się uczucie. Wartka akcja, inteligentne dialogi i nieprzewidywalność kolejnych wydarzeń to główne zalety sztuki. Oglądając „Nigdy nie zakocham się” będziemy świadkami odwiecznej walki płci, gdzie każda ze stron chce udowodnić swoją wyższość. Jak zakończy się historia obcych sobie osób, które połączyła miłość....do brylantów? A może przeciwnie, wygra namiętność?Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”

Spotkania i seanse filmowe (godz. 19.30)   
10.11    – „Essential Killing”, reż. Jerzy Skolimowski/ thriller, wojenny /Irlandia, Norwegia, Polska,Węgry/ 83 min.

24.11 –  „Papierowy żołnierz”, reż. Aleksei German /melodramat/Rosja/116 min.Wystawy

Galeria „Piwnice” CK

16.10 – 13.11 – Wystawa pokonkursowa IV Regionalnego Przeglądu Plastyki Amatorskiej
19.11-4.12 – Wystawa pokonkursowa  XIV Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O ZŁOTĄ SZPILĘ”


Hol CK

27.10-9.12 – Wystawa fotografii Piotra Thena