Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Międzynarodowy Festiwal Artystyczny SAMOCVITY

data dodania: 2023-04-04
aktualizacja: 2023-04-04 20:17:02
W dniach 1-3 kwietnia odbył się Międzynarodowy Festiwal Artystyczny SAMOCVITY.

Do Przemyśla, na Zamek Kazimierzowski, już po raz trzeci zawitał Międzynarodowy Festiwal Artystyczny SAMOCVITY. Realizacja tego projektu przewidziana była na trzy dni od 1 do 3 kwietnia 2023 r.

SAMOCVITY to artystyczny projekt, którego głównym zadaniem jest prezentacja uzdolnionej międzynarodowej młodzieży oraz wspólna, integrująca, artystyczna praca. Organizatorem tego wydarzenia jest lwowska organizacja pozarządowa Art centr „Antre” z Ukrainy z Panią Prezes Wiktorią Mychajłowa na czele oraz Fundacja Widowisk Masowych w Ptaszkowej, którą kieruje Pani Prezes Nadiia Moroz-Olshanska. Znaczącym wsparciem dla organizatorów był Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zarządzane przez Dyrektor Renatę Nowakowską.

Po całym dniu (2 kwietnia od rana do wieczora) zmagań konkursowych nadszedł czas na ogłoszenie wyników: Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki „SAMOCVITY” Przemyśl 2023 zdobył Zespół Wokalny DOMINANTA KZ.„Klesowska Dziecięca Szkoła Muzyczna” m. Klesiv (Ukraina), Kierownik Oleksandra Holovnia, Koncertmistrz Victoria Hlabets. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki „SAMOCVITY” Przemyśl 2023 w kategorii choreografia zdobyła Akademia Tańca Jazzowego „SensDance” ze Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury „Nowe Miasto” w Rzeszowie.     

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK