Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Nagrodzone monodramy

data dodania: 2009-10-28
aktualizacja: 2009-10-28 11:04:14
Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się podopieczni Barbary Płocicy z Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Tym razem wrócili z nagrodami z 5.Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich, który zorganizowano w dniach 24-26 października b.r. w Lublinie.

    Uczestnikami Festiwalu byli profesjonalni aktorzy i amatorzy, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym rodzajem wypowiedzi artystycznej jakim jest monodram. W części konkursowej wystąpiło 14 aktorów m.in. z Katowic, Wrocławia, Olsztyna i Poznania.
    Jedną z trzech równorzędnych nagród zdobył Paweł Sroka z Jarosławia za, jak to ujęto w protokole, "stworzenie wyrazistego i groteskowego rysunku postaci" w spektaklu "Bobok" F. Dostojewskiego. Wyróżniono także Ewę Golczewską  z Przemyśla za "stworzenie poetyckiej aury i prostotę środków wyrazu" w monodramie "Kim Jestem?" na podstawie opowiadania Dubravki Ugrašić. Oba spektakle wyreżyserowała Barbara Płocica – isnruktor d/s teatru Centrum Kulturalnego w Przemyślu, która cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku teatralnym.Jolanta Nowak