Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Prelekcja przemyskiego historyka Lucjana Faca

data dodania: 2018-10-15
aktualizacja: 2018-10-15 14:04:25
Zapraszamy na prelekcję przemyskiego historyka dra Lucjana Faca pt. "Listopad wolności. Przemyśl 1918", która odbędzie się 19 września o godz. 17:00 w Klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu, ul. Konarskiego 9.

Dr Lucjan Fac to pasjonat i znawca historii regionu, wieloletni nauczyciel I LO w Przemyślu i wykładowca akademicki. Oprócz tego jest autorem artykułów dotyczących zagadnień związanych z historią miasta, które ukazują się w prasie, m.in. w miesięczniku "Nasz Przemyśl", był także zaangażowany w realizację cyklu filmowego TVP Rzeszów pt. "Zakamarki przeszłości", dotyczącego mało znanych epizodów I i II wojny światowej w regionie. Organizacja prelekcji ma na celu stworzenie merytorycznych podstaw dla dalszej pracy uczestników, biorących udział w  projekcie „Przemyskie Słowa Niepodległości”, ma  poszerzyć ich dotychczasową wiedzę na temat lokalnej historii i wydarzeń, a także przedstawić wiele ciekawostek z tego okresu.

Na prelekcję zapraszamy także wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic zainteresowanych historią naszego miasta. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.