Przemyśl - nasze miasto całą dobę

RELACJA Z IMPREZY: 16 lutego 2021 r. – MUZYC

data dodania: 2021-02-17
aktualizacja: 2021-02-17 14:45:33
Wtorek 16 lutego br. był ostatnim dniem karnawału. W tradycji to czas spotkań ze znajomymi i wspólnej zabawy, ostatniej przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Taniec, muzyka i przyjęcia w dużym gronie znajomych - tak bywało zazwyczaj - teraz wszystko zmieniła pandemia i obostrzenia z nią związane.

Po tygodniach izolacji, po wielu spotkaniach online i obcowania ze sztuką poprzez ekran monitora, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK już po raz drugi zaprosiło widzów na zamkową scenę, do magicznego świata spotkań na żywo ze sztuką. I chociaż w reżimie sanitarnym, ale znowu na żywo.

Zakończenie karnawału na scenie Zamku Kazimierzowskiego zapowiadało się bardzo interesująco. I tak też było. Dla przemyskiej publiczności wystąpił znakomity duet. Umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentował Szymon Pejski - niezwykle utalentowany pochodzący z Łodzi wokalista, multiinstrumentalista oraz autor tekstów. Na gitarze basowej zagrał (w jednym utworze nawet zaśpiewał) współtworząc koncert Łukasz Gorczyca – muzyk, kompozytor, basista, aranżer, manager i producent muzyczny. 

Wtorkowy koncert był wysmakowaną kompilacją piosenek z pogranicza rocka i popu w bardzo delikatnych, akustycznych aranżacjach. Panowie zaprezentowali - w przeważającej większości - repertuar z pierwszej solowej płyty Szymona Pejskiego. W repertuarze znalazł się oczywiście singlowy utwór „Tak kochać”. Podczas występu artyści przyznali się, że po długiej „scenicznej abstynencji” z powodu pandemii koronawirusa, czują się jak debiutanci i cieszą się, żeten „pierwszy raz” odbył się właśnie na scenie Zamku Kazimierzowskiego.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński