Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Repertuar kina Centrum od 2 do 8 marca

data dodania: 2012-02-27
aktualizacja: 2012-02-27 10:05:24
Repertuar kina Centrum od 2 do 8 marca.


2 – 3 III    godz. 17:00

       6 III   godz. 17:00

      7 III   godz. 15.00

       8 III   godz. 17:00

"ALVIN I WIEWIÓRKI 3"    animacja, familijny / USA / 2011r / 88 minut / lat: BO / bilety: 11 i 13zł

 
"Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają, by przeżyć niezwykłe przygody na tropikalnej bezludnej wyspie, gdzie trafiają po tym, jak przypadkowo wypadają za burtę statku, którym płyną na wakacje."

 

 

 

2 - 3.III    godz. 19:30

    4.III    godz. 19:45

    6 .III   godz. 19:30

    7 III    godz. 17:00

"RÓŻA"    dramat / POLSKA / 2011r / 98 minut / lat: 18 / bilety: 11 i 13zł


"Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa?"

 

 

 

7 III        godz. 19.00

„HISTORIA ROJA”  reż. Jerzy Zalewski/wojenny/Polska/2010/wstęp wolny

 

Centrum Kulturalne i Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „X D.O,K” zaprasza na spotkanie z twórcami filmu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” w ramach akcji „Ratujemy Roja” połączone z pokazem kopii roboczej filmu. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia materiałów promocyjnych.

Okres zdjęciowy tego  filmu  trwał od grudnia 2009 do września 2010 roku. 1 marca 2011 roku miała miejsce prapremiera kopii roboczej filmu. Film przeszedł pozytywnie kolaudację, jednak ze względu na zmiany personalne w zarządzie Telewizji Polskiej, współproducenta filmu, nie uzyskał funduszy na dokończenie produkcji.  Stąd prośba reżysera o pomoc w jej  dokończeniu.

„Kim jest tytułowy „Rój”? Jest to starszy sierżant Mieczysław Dziemieszkiewicz. Młody, dwudziestoletni działacz polskiego antykomunistycznego podziemia, a oprócz tego żołnierz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i Narodowych SiłZbrojnych, dowódca oddziału partyzanckiego. Film ukazuje nam nie tylko historię walki i akcji zbrojnych, ale też miłość, szczęście, bunt i zdradę, które towarzyszyły życiu młodych partyzantów. Losy Roja kończą się po sześciu latach działania oddziału, kiedy w 1951 roku ginie w obławie zorganizowanej przez  KBW, UB i LWP. Historia Roja oraz podlegających mu żołnierzy w okresie PRL została zafałszowana i pozostaje właściwie nieznana do dnia dzisiejszego.”

 

 

8 III godz.. 19.30

DKF „FILMIARNIA”

„W LEPSZYM ŚWIECIE”, reż. Susanne Bier, dramat, Dania/Szwecja, 2010, 113 min.                 


Dwie rodziny zostają połączone przyjaźnią dziesięciolatków. Dwa światy. Dorosłych, którzy już dawno przestali widzieć granice pomiędzy czernią i bielą i dzieci, przekraczających barierę dzielącą niewinność od bolesnej świadomości własnych czynów. Elias wchodzi w wiekdojrzewania wraz z separacją rodziców, natomiast Christian - przy okazji radzenia sobie z niedawną śmiercią matki.