Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Repertuar kina Centrum od 20 do 25 maja

data dodania: 2011-05-16
aktualizacja: 2011-05-16 10:38:34
Repertuar kina Centrum od 20 do 25 maja.


20 – 21.V             godz. 17:30

24 – 25.V             godz. 17:30

 
„TRZY MINUTY. 21:37”                 obyczajowy / Polska / 2010 / 124 minuty / lat: 15 / bilety: 11 i 13zł

„9 kwietnia 2005 roku w bezprecedensowym geście jedności i hołdu miliony Polaków wyłączyło światła w swoich domach. Jednocześnie wyzwoliła się energia emocjonalna o niespotykanym potencjale. W tamtym momencie mógł się wydarzyć każdy ziemski cud. "Trzy Minuty" to historia o ludziach, których losy splatają się w historycznym momencie. Film opowiada o "cudach przyziemnych", wewnętrznych przemianach pod wpływem niezwykłych wydarzeń. To portret współczesnych Polaków, daleki od bezkrytycznej apologii, ale ostatecznie optymistyczny i pozytywny. Cztery historie, które składają sięna film, przedstawiają krzyżujące się losy Reżysera, Nauczycielki, Malarza, Studentki, Ojca i Chłopca.”

 

 
20 – 21.V             godz. 20:00

24 – 25.V             godz. 20:00

 
„POZNASZ PRZYSTOJNEGO BRUNETA”                                romans, komedia / USA / 2010 / 98 minut / lat: 15 / bilety: 11 i 13zł

„Najnowsza komedia Woody'ego Allena to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji. Po zmysłowej wycieczce do Hiszpanii ("Vicky Cristina Barcelona") i bawiącym do łez powrocie do Nowego Jorku ("Co nas kręci, co nas podnieca"), mistrz komedii rozpala namiętnościami rozważny i romantycznyLondyn! Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków. Sally (Naomi Watts, nominowana do Oscara za "21 gramów") podkochuje się w przystojnym szefie Gregu (ulubiony aktor Pedro Almodovara - Antonio Banderas), jednak ten, nieczuły na jej awanse, próbuje usidlić inną kobietę. Mąż Sally (Josh Brolin, gwiazdor "Prawdziwego męstwa", nominowany do Oscara za "Obywatela Milka"), który ima się wszelkich sposobów, żeby spełnić swoje ambicje pisarskie, traci nagle głowę dla tajemniczej piękności z sąsiedztwa (Freida Pinto  - rewelacja nagrodzonego Oscarem "Slumdoga. Milionera z ulicy"). Tymczasem spragniony mocnych wrażeń ojciec Sally (Anthony Hopkins) odnajdzie drugą młodość u boku nieprzyzwoicie uroczej call girl (Lucy Punch). W tej błyskotliwej grze z przekornym losem, każde z namiętnych kochanków przekona się, że to właśnie miłość pozwala oszukać przeznaczenie.”