Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Repertuar kina Centrum od 3 do 5 stycznia

data dodania: 2011-12-28
aktualizacja: 2011-12-28 16:11:12
Repertuar kina Centrum od 3 do 5 stycznia.


"KRÓL LEW"          animacja / USA / 1994-2011 / 87 minut / lat: BO / bilety: 11 i 13 zł

"Przez krytyków opisywana jako przeznaczone dla dzieci połączenie "Hamleta" i "Makbeta" baśń opowiadająca o losach Simby, młodego lwa, który oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca, króla Lwiej Skały, zostaje skazany na wygnanie. Władzę w królestwie obejmuje Skaza, brat zmarłego władcy. Mija kilka lat. Pewnego dnia Simba spotyka dawną przyjaciółkę, od której dowiaduje się, że królestwo chyli się ku upadkowi. Młody następca tronu postanawia powrócić do dawnej ojczyzny i odzyskać zabrany mu podstępem tron."


3 - 5.I       godz. 17:30

 

 
"JANE EYRE"        dramat, romans / USA, Wielka Brytania / 2011 / 120 minut / lat: 15 / bilety: 11 i 13 zł

"Żadnamiłość nie jest prosta, ale - jak narkotyk - odurza tylko pierwsza. "Jane Eyre" to opowieść, która wychował miliony nie zawsze rozważnych romantyczek na całym świecie. Współczesna ekranizacja to porywająca i zapierająca dech w piersiach historia o alchemii uczuć. Jane (Mia Wasikowska) nie była dziewczyną, która szukała niezobowiązującego romansu. Choć rozum podpowiadał jej, że fascynującemu Panu Rochersterowi (Michael Fassbender) nie można ufać, oddała mu swoje serce bez reszty.  Moc tego filmu utkana jest z marzeń kobiet o odnalezieniu miłości, która jest im przeznaczona na całe życie. "Jane Eyre" wpisuje się w najmodniejszy obecnie nurt filmowy. Trwa wielki powrót filmów kostiumowych na pierwsze pozycje światowych box office’ów. "Sherlock Holmes", "Piraci z Karaibów" czy "Księżna" podobnie jak "Jane Eyre" przenoszą widzów w świat, który istnieje tylko dzięki genialnej wyobraźni filmowych twórców."

 
3 -5.I        godz. 19:30Informujemy, iż z powodu konserwacji projektora filmowego kino Centrum będzie nieczynne od 23 grudnia 2011 r. do 02 stycznia 2012 r.