Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Repertuar kina Centrum od 7 do 13 września

data dodania: 2012-09-07
aktualizacja: 2012-09-07 09:10:16
Repertuar kina Centrum od 7 do 13 września.


"Kuzyni"

komedia, Hiszpania, 2011, 98 min

Dzieci budują w sobie zupełnie inny obraz rzeczywistości, niż dorośli. Biorą świat takim, jaki jest. Dorastaniu towarzyszą paradoksy: dzieci chcą być dorosłymi a dorośli dziećmi. Kiedy Diego zostaje porzucony w przeddzień swojego ślubu, jego kuzyni – kobieciarz Julian i hipochondryk Jose Miquel – spieszą z ratunkiem. Zabierają go do miejsca, gdzie spędzali wakacje jako dzieci. Wciąż mieszka tam Martina, pierwsza miłość Diego. Ten, mając nadzieję, że uda mu się rozpalić stary płomień nowym blaskiem i przy okazji zapomnieć o traumie stara się wszelkimi sposobami zdobyć względy Martiny.  

 
7 - 09.09, godz. 17:30

11.09, godz. 17:30

13.09., godz. 17:30

 

 
"Królestwo zwierząt"

dramat/kryminał, Australia, 2009, 112 min

Sprawca napadu Pope Cody ukrywa się, uciekając przed grupą sprzedajnych detektywów, chcących go zabić. Jegowspólnik i najlepszy przyjaciel, Barry "Baz" Brown, chce skończyć z przestępstwami widząc, że dni dawnej gangsterki już minęły. Młodszy brat Pope'a, uzależniony od prędkości, wybuchowy Craig Cody, zarabia na handlu nielegalnymi substancjami - w branży, która dla współczesnego świata przestępczego jest żyłą złota. Tymczasem najmłodszy z braci Cody - Darren - naiwnie szuka drogi w świecie zbrodni. Jedynym świecie, jaki zna jego rodzina.  


7 - 09.09., godz. 19:30

11-12.09., godz. 19:30

W poniedziałki kino nieczynne

 

 
12.09., godz. 17:00 – sala widowiskowa CK

Pokaz filmu w ramach Wielokulturowego Festiwalu „Galicja” pt. „Kawaler księżyca”, reż. Jeremi Czyżewski, scenariusz Sławomir Gowin

Film opowiada o Henryku Zbierzchowskim, poecie, prozaiku, dramatopisarzu, satyryku, legendarnym bardzie miasta Lwowa. Film powstał na podstawie scenariusza Sławomira Gowina, poety i krytyka literackiego,który prowadzi nas po Lwowie śladami Zbierzchowskiego. Błyskotliwie zrealizowany dokument przywołuje klimat Lwowa lat 20. i 30., a zwłaszcza życie lwowskiej cyganerii, której niekwestionowanym królem był bohater filmu.

 

 
13.09, godz. 19:30

DKF "Filmiarnia" - "Wyśnione miłości"

dramat/romans, Kanada, 2010, 102 min

Obraz ukazuje paradoksy miłości i samotności człowieka. Film opowiada o niezwykłym miłosnym trójkącie. Francis (w tej roli sam reżyser) i Marie są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Francis i Marie zaprzyjaźniają się z Nicolasem – coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.