Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Repertuar Kina CENTRUM od 8 do 13.10

data dodania: 2011-10-08
aktualizacja: 2011-10-08 17:53:45
Repertuar Kina CENTRUM od 8 do 13 października.

 
8 - 9.X     godz. 17:30
11 - 12.X     godz. 17:30

"W IMIENIU DIABŁA"     dramat obyczajowy / Polska / 2011r. / 110 minut / lat: 15 / bilety: 11 i 13zł

"Żeński klasztor. Grupa zakonnic prowadzona przez zasadniczą Matkę Przełożoną próbuje chronić się przed grzesznym, zepsutym światem. Wkrótce na czele kobiet staje charyzmatyczny ksiądz Franciszek, który otworzy przed nimi nowe pojęcie Boga. Przeorysza razem z duchownym głosić będą prawdę, według której nie tylko duch, ale też ciało winno doświadczać Najwyższego... Niedługo potem wokół klasztoru pojawia się kolczasty drut, nikt już nie może wejść do środka, ani wyjść na zewnątrz. To, co dzieje się za murem pozostaje tajemnicą sióstr i księdza Franciszka. Tylko jedna z nich, Anna, wydaje się nie być do końca przekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona, wewnętrznie rozdarta, będzie musiała stoczyć bezwzględną walką o czystość swojej duszy i ... ciała...".
     8 - 9.X       godz. 19:45
11 - 12.X       godz. 19:45
       13.X       godz. 17:30

 
"NIE BÓJ SIĘ CIEMNOŚCI"      horror, thriller / Australia, USA / 2011r. / 99 minut / lat: 15 / bilety: 11 i 13zł

"Sally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią. Zło wypełnia dom. Sally wie, co kryje się w mroku, ale kto uwierzy małej dziewczynce, która boi sięciemności?"

 

 
13 X    godz. 19.30

Dyskusyjny Klub Filmowy „Filmiarnia”

„ROSARIO TIJERAS”, reż. Emilio Maillé/dramat, kryminał, romans, Brazylia Hiszpania Kolumbia Meksyk/2005/126 min/bilety 7 zł

Wybuchowa ekranizacja książki Jorge Franco Ramosa, która zyskała status kultowej wśród młodzieży w całej Ameryce Łacińskiej. Rosario Tijeras jest piękna i inteligentna, mogłaby wieść szczęśliwe życie, ale mieszka w slumsach Medellin w Kolumbii, gdzie przemoc i gwałt są na porządku dziennym. Kiedy nie jest w stanie znosić dłużej w pokorze swojego tragicznego losu, postanawia odpłacić światu w jedyny sposób jaki zna,  zostaje zabójczynią. Choć zdaje sobie sprawę, że przemocą nie naprawi niczyich krzywd, jej wypaczona natura jest silniejsza niż rozsądek.