Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Śląska Grupa Bluesowa w klubie "Niedźwiadek"

data dodania: 2018-01-21
aktualizacja: 2018-01-21 21:26:19
Już 25 stycznia o godzinie 19.00 w przemyskim Klubie „Niedźwiadek” zagrają:

Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).

Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) - współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.

Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) - gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.

Śląska Grupa Bluesowa to elita polskiej sceny bluesowej. W składzie zespołu znajduje się aż czworo laureatów muzycznych rankingów w 2017 roku, nagrodzonych w kategoriach: najlepszy wokal, pianista, harmonijka i gitara. Grupa uznawana jest za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.

Gościnnie pojawią się również:

  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkębluesową
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
  • Michał Kielak – harmonijka. Jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Ostatnio w Blues Top ponownie najlepsza harmonijka

 

 

Źródło przemysl.pl. Data 21.01.2018.