Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Spektakle XVII Przemyskiej Jesieni Teatralnej

data dodania: 2009-11-17
aktualizacja: 2009-11-17 14:49:38
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na dwa ostatnie spektakle XVII Przemyskiej Jesieni Teatralnej. W najbliższą niedzielę, 22 listopada, wysłuchamy piosenek Edwarda Stachury w wykonaniu Piotra Machalicy. Usłyszymy kultowe niegdyś hity, takie jak: Życie, to nie teatr; Biała lokomotywa, Tango triste, Nie brookliński most. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w tym roku przypada 30-ta rocznica śmierci Edwarda Stachury.

    XVII Przemyską Jesień Teatralną zakończy 29 listopada wieczór tańca w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca z Poznania, na który złożą się spektakle: Solo na dwie osoby, Balladyna oraz Mat.
    Akcja spektaklu Solo na dwie osoby toczy się wokół dwóch tajemniczych kobiet oraz... kotary, odsłaniającej coraz to nowe szczegóły. Wydarzenia toczą się symultanicznie; jedna poprawia swoją urodę przed lustrem, druga zaś wygina się i pręży w erotycznym tańcu przed trójką mężczyzn. Ich ruchy i zachowania są w pełni świadome i kontrolowane.
Balladyna oparta jest na scenicznym wrażeniu deja vu; poszczególne sceny oglądamy po kilka razy, jednak każda z nich wychodząc od wspólnego początku, kończy się zupełnie inaczej. Motywem przewodnim jest wzajemna relacja dwóch kobiet, tym razem jednak wzbogacona o sporą dawkę przemocy. Ciekawostką jest fakt, że w przedstawieniu pojawia się Michał Żebrowski – jako odtwarzany z taśmy głos Kirkora.
Natomiast Mat to ascetyczny wswej formie, a zarazem szczery, naturalny i poruszający spektakl Pawła Malickiego. To swoisty monodram, solówka tancerza, który swoją obecnością i osobowością wypełnia całą przestrzeń. Muzyka to prosta linia melodyczna, wygrywana przez instrumenty smyczkowe, głównie wiolonczelę. Jedynym elementem scenografii jest ustawiona pośrodku sceny wieża.
    Sponsorem XVII Przemyskiej Jesieni Teatralnej jest Mecenas Centrum Kulturalnego – Karpacka Spółka Gazownictwa Spółka z o.o. w Tarnowie, Oddział-Zakład Gazownictwa w Jarosławiu.22 listopada (niedziela), godz. 18:00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
STACHURA” - piosenki Edwarda Stachury śpiewa Piotr Machalica
Muzyka: Jerzy Satanowski
Aranżacje: Marcin Lamch
Scenografia: Stanisław Kulczyk
Scenariusz i pomysł całości: Robert Dorosławski
Wykonawcy: Piotr Machalica, Robert Dorosławski, Marcin Lamch (kontrabas), Krzysztof Niedźwiecki (gitary), Dariusz Bafeltowski(gitary).

Bilety: 30 zł29 listopada (niedziela), godz. 19:00
Polski Teatr Tańca – Balet Poznański
Wieczór Tańca:
SOLO NA DWIE OSOBY
Choreografia: Karolina Wyrwał

BALLADYNA
Choreografia: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

MAT
Choreografia: Paweł Malicki


Obsada: Karolina Wyrwał, Katarzyna Kulmińska, Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Paweł Malicki.

Bilety: 20 złCentrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9.
Bilety do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego, tel. 678 31 32, wew. 52.