Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Czyńską

data dodania: 2017-12-03
aktualizacja: 2017-12-03 21:58:37
Już 14 grudnia na godz. 17:00 zapraszamy na SCENĘ BUNKIER na spotkanie z Małgorzatą Czyńską.

Podczas wieczoru autorskiego wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie! Spotkanie poprowadzi Tomir Mazur.

"Dom polski. Meblościanka z pikasami" autorstwa Małgorzaty Czyńskiej to seria wywiadów z polskimi projektantkami i projektantami.

O książce: "Pomysł był prosty: zapytać ludzi związanych zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz o wygląd polskich domów, o to, jak mieszkaliśmy kiedyś, jak mieszkamy dziś, jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy. Chciałam się dowiedzieć, jak mieszkają ludzie, których projekty – meble, szkło, porcelana, tkaniny – trafiają do wielu polskich mieszkań. Termin „dom polski” okazał się bardzo pojemny, rozciągnął się na kraj, miasto, krajobraz, błękit nieba i zapach śliwek."

O Autorce: "Małgorzata Czyńska – z wykształcenia historyczka sztuki, z zawodu dziennikarka. Współpracujez „Wysokimi Obcasami”, magazynami o wnętrzach, projektowaniu i modzie. Autorka tekstów o sztuce, wywiadów z artystami, portretów, specjalistka od historii mody i dizajnu, kuratorka wystaw. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów", "Kobro. Skok w przestrzeń", "Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny" oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem "Moje Królestwo".

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

 

Źródło przemysl.pl. Data 03.12.2017.