Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Turniej Satyry O ZŁOTĄ SZPILĘ

data dodania: 2009-11-17
aktualizacja: 2009-11-17 14:55:48
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 21 listopada na Ogólnopolski Turniej Satyry "O ZŁOTĄ SZPILĘ" im. Ignacego Krasickiego, który rozpocznie się o godz. 10.00 w Klubie "Piwnice" CK. Jego uczestnicy – uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorośli rywalizować będą w czterech konkursach: recytatorskim, teatralnym, plastycznym i literackim.

    O godz. 17.00 jurorzy Turnieju – Przemysław Tejkowski, reżyser, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Andrzej Juszczyk, dyrektor Instytutu Polonistyki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnio-Europejskiej w Przemyślu oraz Bartłomiej Belniak, znany satyryk i artysta plastyk z Gorlic – wręczą nagrody i wyróżnienia laureatom w/w dziedzin a także najważniejszą nagrodę  czyli symboliczną „Złotą Szpilę”  najlepszemu uczestnikowi całego Turnieju.
Zostanie również otwarta wystawa, będąca pokłosiem turnieju plastycznego, którą będzie można oglądać w Galerii „Piwnice” do 4 grudnia br.
    Organizatorem dwunastej już edycji Turnieju Satyry jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, które finansowo wspiera Zarząd Województwa Podkarpackiego i Mecenas CK – Karpacka Spółka Gazownictwa Spółka z o.o. w Tarnowie, Oddział-Zakład Gazownictwa w Jarosławiu.
    Wstęp na imprezę wolny. Zapraszamy!


Jolanta Nowak