Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Wiosenny Koncert Kameralny na Zamku Kazimierzowski

data dodania: 2018-04-06
aktualizacja: 2018-04-06 22:20:07
Już 8 kwietnia (niedziela) o godzinie 18:00 zapraszamy na Zamek Kazimierzowski.

MARIA MISZCZAK (fortepian) - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Z wyróżnieniem ukończyła też Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie kameralistyki fortepianowej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Obecnie pracuje na wrocławskiej Akademii Muzycznej, jako akompaniatorka. Akompaniowała wielu znanym i cenionym instrumentalistom, a studenci, którym towarzyszyła przy fortepianie podczas krajowych i międzynarodowych konkursów, zdobyli czołowe lokaty. Wielokrotnie była nagradzana za wyróżniający się akompaniament.

MARCIN SUSZYCKI (skrzypce) - koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, na której dziś jest wykładowcą. Współdziała też z innymi zespołami, w kraju i zagranicą. Jest gościnnym koncertmistrzemznanej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, skupiającej wybitnych młodych muzyków, grającej m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego. Laureat międzynarodowych konkursów kameralnych, a także Medalu Młodej Sztuki w kategorii muzyka za „wysokiej klasy wykonawstwo w roli koncertmistrza Filharmonii Poznańskiej, a także solisty w koncertach z orkiestrami symfonicznymi oraz za wszechstronność i poszukiwanie smaku artystycznego w zakresie muzyki dawnej i kameralnej”.

JAKUB WASZCZENIUK (trąbka) - pierwszy trębacz, solista orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą współpracę rozpoczął już jako student IV roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od tamtego czasu wystąpił z tą orkiestrą kilkaset razy, koncertując w najbardziej prestiżowych salach świata. Grał też z innymi znanymi orkiestrami, w tym m. in. pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego, a nawet ze znaną orkiestrą filharmoników z odległej Malezji. Współpracuje też z orkiestrami rozrywkowymi, m. in. Zygmunta Kukli i Tomka Szymusia, występując w popularnychprogramach telewizyjnych, np. w „Tańcu z gwiazdami”. Ponadto dokonał wielu nagrań płytowych dla takich artystów, jak Grażyna Łobaszewska, Maryla Rodowicz, Lora Szafran, Katarzyna Groniec, czy Piotr Rubik. Ten wszechstronny muzyk, uznawany za jednego z najlepszych trębaczy w Polsce, jest też wykładowcą na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.