Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na DWUDNIOWY RAJD PIESZY PO ROZTOCZU WSCHODNIM 23 i 24.06.2018r.

data dodania: 2018-06-20
aktualizacja: 2018-06-20 17:32:38
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniowy rajd szlakiem zielonym im. Brata Alberta z Narola do Horyńca Zdroju. Szlak o wybitnych walorach krajoznawczych, przecinający najdziksze i najbardziej odludne, a zarazem najbardziej atrakcyjne turystycznie rejony Roztocza Wschodniego. Rajd długi, wymaga dobrej kondycji fizycznej.

 

Program rajdu

23.06.2018r. Wyjazd z Przemyśla o godz. 6.00 w dniu 23. 06. 2018r. (sobota) z parkingu dla autobusów przy Rybim Placu w Przemyślu. Przejazd wynajętym busem firmy „Eurowit” Witold Wasyłeczko do Narola. Przejście piesze: Narol – Pizuny – Jacków Ogród – Wielki Dział – Monastyrz – Werchrata. Długość trasy – ok. 27 km.

24.06.2018r. Przejście piesze: Werchrata –Józkowa Góra – Moczary - „Dolina Popowa” – „Dolina Dunajecka” – Rezerwat Przyrody „Sołokija” – kapliczka Nowiny Horynieckie – Horyniec Zdrój. Długość trasy – ok. 20 km. W Horyńcu Zdroju ok. 1 godz. czas wolny. Po tym powrót wynajętym busem do Przemyśla.

Nocleg: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Werchracie.
Adres strony internetowej: https://e-turysta.pl/szkolne-schronisko-mlodziezowe-w-werchracie-werchrata-178390.html

W SSM jest 24 miejsc noclegowych w dwóch pomieszczeniach (klasach) do tego przeznaczonych z łóżkami, materacami, kocami i zagłówkami z poszewką. Prosimy o zabranie śpiworów. Wyżywienie we własnym zakresie. Bus będzie nam towarzyszył na początku i na końcu każdego etapu wędrówki.

Wieczorem, przed Nocą Świętojańską, o ile nie opuszczą nas siły po marszu i jeśli pogoda na to pozwoli, będzie możliwość rozpalenia ognia (można wziąć kiełbaski). Chętni będą mogli wyruszyć nocą na poszukanie kwiatu paproci do Diabelskiego Kamienia w Monasterzu a także czynić inne gusła i obrzędy sobótkowe.

Przewodnictwo na trasie – kol. Jolanta Kawalec.

Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu – kol. Jolanta Kawalec i kol. AndrzejUkleja.

Cena wyjazdu (kalkulacja na ok. 23 osoby):
65 zł. - członkowie PTTK
80 zł. - pozostałe osoby

Cena obejmuje: koszty transportu, noclegu oraz administracyjne.

Zapisy i wpłata wpisowego w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK wPrzemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

Zapraszamy!