Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Rajd pieszy „Przez ostępy pasma granicznego”

data dodania: 2017-09-15
aktualizacja: 2017-09-15 18:01:33
KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU
zaprasza w dniach 23-24.09.2017r. na rajd pieszy „Przez ostępy pasma granicznego”.
Beskid Niski: Nowy Łupków - Kanasiówka – Jasiel – Kamień – Czeremcha – Przełęcz Dukielska


Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniowy rajd wschodnią częścią niebieskiego szlaku granicznego. Proponowany odcinek prowadzi przeważnie wygodną ścieżką graniczną wzdłuż wododziałowego grzbietu Karpat.

 

Program:

 

23.09.2017r. (sobota):

Wyjazd w dniu 23.09.2017r. (sobota) z Przemyśla z parkingu dla autokarów przy Rybim Placu o godzinie 6.00. wynajętym busem firmy Almar do Nowego Łupkowa. Wejście na szlak: Nowy Łupków – Siwakowa Dolina (701 m.n.p.m.) – Przełęcz Beskid nad Radoszycami (684 m.n.p.m.) – Danowa (841 m.n.p.m.) – Pasika ( 848 m.n.p.m.) - Kanasiówka (823 m.n.p.m. – szczyt zaliczany do Korony Beskidu Niskiego) – Jasiel.
Przejazd busem z Jasiela do Jaślisk. Tutaj zakwaterowanie i nocleg w schronisku „Zaścianek”: http://schronisko.jasliska.pl/
Czas przejścia: 6 godzin i 25 minut „czystego” marszu plus czas przeznaczony na odpoczynki.
Odległość: 23 km. 29 pkt. do GOT.

 

24.09.2017r. (niedziela):

Przejazd wynajętym busem ze schroniska „Zaścianek” w Jaśliskach do Jasiela. Wyjście na szlak: Jasiel – Szeroki Jasienik (718 m.n.p.m.) – Kamień nad Jaśliskami (857 m.n.p.m. - szczyt zaliczany do Korony Beskidu Niskiego) – Czeremcha – Kiczera Jałowa ( 578 m.n.p.m.) – Przełęcz Dukielska ( 500 m.n.p.m.).
Czas przejścia: 7 godzin „czystego” marszu plus czas przeznaczony na odpoczynki. Odległość: 24 km. 28 pkt. do GOT.
Powrót wynajętym busem w godzinach wieczornych.

Warunki zakwaterowania w schronisku „Zaścianek” w Jaśliskach podane są na stronie internetowej: http://schronisko.jasliska.pl/.
Organizacja – Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką na 2017r. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Koszty przejazdu i administracyjne:

  • członkowie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” z opłaconą aktualną składką członkowską - 10 zł.
  • członkowie PTTK nie będący członkami Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” – 60,- zł.
  • pozostałe osoby – 75 zł.
  • opłata za zakwaterowanie płatna dodatkowo indywidualnie przez każdego uczestnika na miejscu wg cennika schroniska (cennik na stronie internetowej schroniska).
  • pozostałe koszty – płatne na miejscu w schronisku – 3 zł.

Ponadto: w schronisku istnieje możliwość zamówienia obiadu w cenie 20 zł. W schronisku planujemy zorganizowanie ogniska – wiktuały we własnym zakresie. Istnieje możliwość zamówienia kiełbasek i napoi na miejscu.
Zapisy i wpłata w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3 do dnia 20.09.2017r.
Każdy uczestnik powinien posiadać:odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną (jest to wymagająca i dość trudna wycieczka górska!), odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne.
Wpłata nie podlega zwrotowi za wyjątkiem sytuacji, gdy rajd zostanie odwołany.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody (całodzienny ulewny deszcz) czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Oddziału i Klubu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Klubu.