Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Rajd pieszy po Beskidzie Niskim

data dodania: 2017-08-09
aktualizacja: 2017-08-09 13:42:31
KLUB GÓRSKI PTTK "KARPATY" W PRZEMYŚLU zaprasza w dniu 19.08.2017r. na rajd pieszy po Beskidzie Niskim
Krempna - Kąty - Chyrowa.


Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na rajd atrakcyjnym fragmentem głównego szlaku beskidzkiego. Proponowany odcinek w większości stanowi przyjemną wędrówkę grzbietową z licznymi punktami widokowymi.

Czas przejścia – ok. 6 godzin „czystego” marszu plus czas przeznaczony na odpoczynek.
Odległość – ok. 20 km.

Program:

Wyjazd w dniu 19.08.2017r. z Przemyśla z parkingu dla autokarów przy Rybim Placu o godzinie 7.30. wynajętym busem firmy Almar do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego wraz z muzeum przyrodniczym MPN w Krempnej. Tam od godz. 10.00 do godz. 11.00 zwiedzanie ekspozycji oraz spektakl multimedialny prezentujący przyrodę MPN w różnych porach roku. Bilety 5 zł., ulgowe 3 zł. płatne dodatkowo na miejscu. Po tym wymarsz żółtym szlakiem turystycznym na Przełęcz Hałbowską (535 m.n.p.m.) gdzie znajduje się pomnik upamiętniającym miejsce straceń. Stąd do końca rajdu czerwonym szlakiem turystycznym przez Kąty,Górę Grzywacką (567 m.n.p.m) ze stalowym Krzyżem Milenijnym wyposażonym w platformę widokową ( wybitny punkt widokowy), Łysą Górę (641 m.n.p.m.) zaliczaną do odznaki Korony Beskidu Niskiego, Polanę ( 651 m.n.p.m.), do Chyrowej (zabytkowa cerkiew). Powrót wynajętym busem w godzinach wieczornych.

Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu – kol. Andrzej Ukleja.
Prowadzenie i przewodnictwo – kol. Jolanta Kawalec.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką na 2017r.
Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapisy i wpłata w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3 do dnia 16.08.2017r.
Wpisowe (koszty przejazdu i administracyjne):
- członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką – 32 zł.
- pozostałe osoby – 40 zł.

Każdy uczestnik powinien posiadać: odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną (jest to wycieczka górska!), odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne.
Wpłata nie podlega zwrotowi za wyjątkiem sytuacji, gdy rajd zostanie odwołany.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody (całodzienny ulewny deszcz) czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Oddziału i Klubu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Klubu.