Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Park Robali Parkus Gigantus

data dodania: 2016-11-14
aktualizacja: 2016-11-14 19:15:52
W parku robali Parkus Gigantus dowiecie się który z owadów jest najsilniejszy, kiedy biedronka ma 4, a kiedy 5 kropek, jak wygląda żerowisko kornika a jak czerwa i czym się różnią oraz wiele innych ciekawostek. Posiadamy także wystawę spreparowanych okazów prawdziwych owadów.

Ideą tego parku jest również pokazać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i również dorosłym, niezwykły i bogaty świat tych istot, przybliżyć ich rolę i znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka, pokazać to co jest w nich najpiękniejsze, a nie tylko odstraszające, pokazać ciekawe formy budowy ciała, które niekiedy przypominają przybyszów z obcej planety, człowieka, czy innego ssaka.

Owady to najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt. Żyją wśród nas i są w zasadzie wszędzie, a spotykamy się z nimi niemal codziennie, wywołują pozytywne lub negatywne emocje.Mimo to w codziennym życiu nie zwracamy na nie uwagi, no może poza komarami które w lecie przypominają o sobie na każdym kroku. Mimo, że są tak maleńkie i niezauważalne, to ich rola i znaczenie w przyrodzie, gospodarce, a nawet życiu człowieka jest ogromna, oczyszczają las, użyźniają ziemię, zapylają kwiaty…

W ostatnich latach ekolodzy biją na alarm intensywne wykorzystanie pestycydów w rolnictwie zagraża pszczołommiodnym i dzikim owadom zapylającym, a przez to zagraża stabilności europejskiego łańcucha dostaw żywności – ostrzegają autorzy przygotowanego dla Greenpeace’u raportu – nie zapylane rośliny zaczną wymierać co wtedy stanie się z nami?

Z tego jaki i wielu innych powodów, że nasze życie jest ściśle powiązane z owadami dlatego należy czasem się nimi zainteresować tym bardziej że same owady mają wiele ciekawych kształtów i wiele niesamowitych wręcz zwyczajów.

Park Robali Parkus Gigantus
Dwór Wapowce
Wapowce 78 A37-700 Przemyśl


Źródło informacji:
http://veturo.pl