Przemyśl - nasze miasto całą dobę

Pomóż odbudować fort

data dodania: 2007-05-21
aktualizacja: 2007-05-21 12:27:51
Od 2005 roku 3 Historyczny Galicyjski Pułk Artylerii Fortecznej im. Księcia Kynsky'ego za fundusze ze składek członkowskich prowadzi prace renowacyjne w forcie XV Borek.

 

Jednak aby kontynuować remont i zagospodarować teren fortu, niezbędne są nakłady finansowe, które przekraczają możliwości naszego stowarzyszenia. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o zakup cegiełek na odbudowę fortu. Jedna cegiełka to tylko 10 złotych!

Cegiełka na rzecz ratowania fortu Prosimy o wpłaty na konto:
Stowarzyszenie 3 Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej, Przemyśl
Lukas Bank SA 33 1940 1076 3017 2160 0000 0000

Po przesłaniu na adres mailowy: kamilpolicht@poczta.onet.pl skanu dowodu wpłaty prześlemy państwu cegiełki (w ilościrównej wpłacie). Można też nabyć cegiełki w recepcji Lecznicy dla Psów i Kotów w Przemyślu przy ul. Dworskiego 74, a także podczas odbywających się w każdą 3-cia niedzielę miesiąca na terenie Klubu Garnizonowego przy ul Grodzkiej „Giełdy staroci” (w godzinach od 8 do 12).

Obecnie na terenach wokół fortu Borek trwają prace związane z wykonaniem parkingu, tuż przed odnowioną w poprzednim roku bramą forteczną. Jest już miejsce na ognisko wraz z zapasem drewna, ławy i stoły. Planowane jest również wykonanie boiska do siatkówki plażowej i zamontowanie drewnianych ław na terenie całego fortu. W bieżącym roku zamierzone jest także odtworzenie części okopów wraz z ziemianką z okresu walk o Twierdzę Przemyśl oraz odkopanie studni, niezbędnej do tego, aby przy forcie można było zorganizować pole namiotowe. W następnych latach stowarzyszenie chce odbudować stropy i zamontować okna w koszarach, w których powstanie muzeum pamiątek z czasów I wojny światowej. Eksponaty będą pochodzić ze zbiorów członkóworganizacji.

Twierdza Przemyśl jest dziedzictwem kulturowym wielu narodów. Ocalmy z niego wspólnie jak najwięcej dla przyszłych pokoleń!

Plan zagospodarowania fortu dostępny na http://festung.org/borek.php

Zapraszamy do zapoznania się z wcześniejszym artykułem o pracach w forcie Borek oraz o jego historii w dziale Twierdza Przemyśl .


Kamil Policht/ŁTK

Prace przy budowie parkingu   Odkopane działobitnie   Widok ogólny na koszary